Anasayfa / Genel / American Bobtail Karakterleri ve Özellikler

American Bobtail Karakterleri ve Özellikler

American Bobtail Karakterleri

American Bobtail kediler sahibine düşkünlerdir, kendisine ilgi gösteren insanlara sahip çıkar, oynamayı çok sever, hatta bir kaç eğitim aldıktan sonra tasma ile gezdirilebilecek nadir kediler olarak bilinir. 

Zeki kedilerdir, bu tür kediler puzzle gibi oyuncakları, yakalama oyunları ve ödül oyunlarına bayılırlar. Çoğu kedi gibi çok konuşkan değillerdir daha çok sakinler dir.                                                                                                           Çok uyumlu bir kedi oldukları için sizle birlikte seyahatler de  size çok rahat uyum sağlayacaklardır. Uyumlu ve nazik karaktere sahip oldukları için çoğu ailenin tercih ettiği kedidir.

American Bobtail Bakımı

American Bobtail cinsinin tüylerini hafta bir yada iki kez taranması gerekir. İlk bahar ve Son bahar zamanlarında çok fazla tüy dökecekleri için kuaföre getirmeniz daha iyi olacaktır. Banyo bu sebeple daha nadir durumlarda gerekli olabilir.

Haftada en az 2 kere dişleri fırçalanması gerekir. 2 hafta da bir tırnaklarını kesmelisiniz.

Kum kabı günlük temizlenmeli ona hijyenik bir tuvalet sağlamayı aksatmayın.

American Bobtail Özellikleri

Kısa kuyruklu, püsküllü pati ve kulaklara sahip güçlü bedeni ile yabani bir görünüşü vardır. Ancak oldukça sakin ve evcil kedilerdir. American Bobtail yavaş büyüyen, yavaş gelişen bir cinstir büyük bir kedi olması için 3 seneye ihtiyacı vardır. 

American Bobtail kuyruğu ile tanınan bir cinstir. Kuyruklarının uzunluğu 3 cm ve 10 cm arasında değişmektedir. American Bobtaillerin kuyruğu esnek ve etkileyicidir. 

American Bobtaillerin çift kat kürkü vardır, alt tüyleri yumuşak üst tüyleri ise serttir

American Bobtail ve Aile

Sosyal ve huzurlu bir cinstir aynı zamanda oyuncu ve naziktir bu nedenle çocuklu aileler için kesinlikle iyi bir seçimdir. Ancak ebeveynlere çocuklarınızın kedinin tüylerine çekmemesine ve onu strese sokmamasına dikkat etmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikkatinizi Çekebilir

Kedilerde Deri Ve Kürk Sorunları

Kedilerde Deri Ve Kürk Sorunları Pire ve kulak akarları en yaygın sorunlardır. Bağışıklık sistemi genellikle …

Kedilerde Kur Yapma Ve Çiftleşme

Kedilerde Kur Yapma Ve Çiftleşme Çiftleşme dramatik bir gösteridir. Dişi olup bitenlerin denetimindedir. Yumurtalar değerlidir. …