Anasayfa / Kedi Sağlığı / Dişi Kedilerde Kızgınlık Dönemi

Dişi Kedilerde Kızgınlık Dönemi

Dişi Kediler kızgınlık dönemine genellikle 5-8 aylıkken girerler. Dişi kedilerin kızgınlık dönemine girdiklerini anlamak genellikle oldukça kolaydır. Kediler bu dönemde genel olarak sık sık miyavlayacak, başlarını buldukları her yere sürterek koku bırakmaya çalışacak ve yerlerde yuvarlanarak, kıvranma benzeri hareketlerde bulunacaktır.

Kızgınlık döneminde, sahibinden oldukça fazla ilgi bekleyen dişi kediler, normalde yapmıyor olsalar bile, sahiplerinin kucağına giderler, kendilerini sevdirmek isterler, sahibinden şefkat ve güven beklerler.

Özellikle geceleri ve evin en yankı yapan yerine (genellikle antre) giderek yüksek sesle miyavlamaya başlarlar ve bu miyavlama saatlerce sürebilir. Bu nedenle kızgınlığa giren kedilerin, kızgınlık dönemlerinin başladığını anlamak hiç de zor olmayacaktır.

Ayrıca Bakabilirsiniz : Erkek Kedilerde Kızgınlık Dönemi

Dişi Kedilerde Kızgınlık Dönemi Ne Zaman Başlar Ne Kadar Sürer?

Kızgınlık dönemi; gebelik gerçekleşmediyse genel olarak on günde bir tekrarlar.  Dişi Kediler ortalama olarak yılda 3 kere kızgınlık dönemine girerler.

Özellikle bahar ve yaz aylarında kızgınlığa giren kediler, evlerde yaşamaya başlamalarıyla, kış aylarında da kızgınlık göstermeye başlamışlardır. Çünkü kışın evlerdeki sıcaklık ve ışık onların doğal takvimlerini şaşırmalarına neden olabilmektedir.

Dişi Kedilerin Kızgınlık Dönemi Sakinleştirici Hap Kullanımı

Dişi Kedilerin Kızgınlık dönemine giren kediler, çiftleştirilmeyeceklerse bu dönem geçene kadar huzursuz olacaklar, yıpranacaklar ve sağlıkları da bu durumdan etkilenecektir. Kedi sahipleri bazı hormon içeren haplarla kedinin kızgınlığa girmesini önlemeye çalışabilirler fakat bu hormon haplar kedinin sağlığını ciddi derecede tehlikeye sokabilir.

Özellikle de veteriner hekimler tarafından iki defadan fazla kullanılması önerilmez. Çiftleştirilmesi istenmeyen kedilerin kısırlaştırılması alınacak en doğru ve sağlıklı karar olacaktır.

Dişi Kedilerin Kısırlaştırılması

Kedilerini  kısırlaştırmaya karar veren kedi severlerin, bu işin ehli veteriner hekimlerden bilgi alarak en doğru zamanı bulmaları mümkündür. Dişi kediler, erkek kedilere oranla çok daha erken kızgınlık dönemine girecekleri için, dişi kedi sahiplenenlerin, en kısa sürede güvenecekleri bir veteriner hekim bulmaları gerekmektedir.

Veteriner hekimler öncelikle kedinizin kızgınlık döneminde olup olmadığını kontrol edecek ve kızgınlık döneminde değil ise kedinizi kısırlaştırma operasyonuna alacaktır. Dişi kedilerde, erkek kedilere oranla operasyon daha uzun ve zor geçer.

Yumurtalıkların ve rahmin tamamımın alınması dişi kedilerin tekrar kızgınlığa girmemesi için şarttır. Sadece rahmin alınması, dişi kedinin hamile kalmasını önler fakat yumurtalıklarla birlikte alınmaz  ise dişi kedi tekrar kızgınlık belirtileri gösterecektir.

Veteriner hekiminize tam olarak nasıl bir operasyon istediğinizi belirtmeniz bu bağlamda kediniz için en doğru operasyona karar verilmesini kolaylaştıracaktır.

Ayrıca Bakabilirsiniz : Dişi Kedilerde Kısırlaştırma Operasyonu

Dişi Kedilerin Kızgınlık Döneminde Davranışları

Evde bakılan kedilerin kızgınlığa girmeleri, kendileri ve sahipleri açısından oldukça rahatsız edici bir durumdur. Çünkü kızgınlık dönemine giren kedi, günün çoğunluğunda özellikle de geceleri yüksek sesle ve acı bir şekilde miyavlayacak, sahibine de zor anlar yaşatacaktır.

Çiftleşme isteği nedeniyle evden kaçma girişimlerinde bulunma olasılığı yüksek olan kediler, camdan veya balkondan atlamaya kalkabilirler ve bunun sonucunda ciddi yaralanmalar, hatta ölümler gerçekleşebilir.

En iyi ihtimalle, eve geri getirdiğiniz kediniz gebe kalmış olabilir ve bu durum hazır olmadığınızda birçok zorluğu beraberinde getirecektir.

Dişi Kedilerde Kızgınlık Dönemi Nasıl Atlatılır?

Kedinizle Kızgınlık Dönemlerinde Bol Bol Oynayın
Kızgınlık dönemindeki kediler genellikle uyumaz ve sürekli miyavlar. Eğer kedinizle bol bol oyun oynayıp hem onu yorar , hemde kafasını dağıtırsanız , biraz olsun uyumasını ve rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

Kedinizi Oyun Oynadıktan Sonra Besleyin
Kediniz kızgınlık dönemindeyse ve hiç durmadan miyavlıyor size rahat vermiyorsa , eve geldiğinizde mama vermek yerine oyun oynayıp enerjisini attırdıktan sonra mama vermeniz deliksiz bir uyku uyumasını sağlayacaktır.

Kedileri Rahatlatan Müzikler
Kedinizin kızgınlık dönemini rahatça atlatması için ona aşağıya bırakacağımız müzikleri dinletebilir ve biraz olsun sakinleştirebilirsiniz.

Dişi Kedilerde Kızgınlık Dönemi Nasıl Atlatılır?

Kedinizle Kızgınlık Dönemlerinde Bol Bol Oynayın
Kızgınlık dönemindeki kediler genellikle uyumaz ve sürekli miyavlar. Eğer kedinizle bol bol oyun oynayıp hem onu yorar , hemde kafasını dağıtırsanız , biraz olsun uyumasını ve rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

Kedinizi Oyun Oynadıktan Sonra Besleyin
Kediniz kızgınlık dönemindeyse ve hiç durmadan miyavlıyor size rahat vermiyorsa , eve geldiğinizde mama vermek yerine oyun oynayıp enerjisini attırdıktan sonra mama vermeniz deliksiz bir uyku uyumasını sağlayacaktır.

Kedileri Rahatlatan Müzikler
Kedinizin kızgınlık dönemini rahatça atlatması için ona aşağıya bırakacağımız müzikleri dinletebilir ve biraz olsun sakinleştirebilirsiniz.

Dişi Kedilerde Doğum ve Sonrası

Doğum anında çoğunlukla özel bir yardıma gereksinim duymayan kediler, doğumdan sonra tüm ilgi ve sevgilerini yavrularına yönlendirirler.

Doğan yavrular dört haftayı doldurduklarından itibaren, yaramazlık yapmaya başlarlar ve evinizi onlara göre ayarlamanız gerekir. Çünkü eşyaları kırabilir, açık bir camdan düşebilir ya da sivri eşyalarınıza çarparak zarar görebilirler.

Çok dikkatli olmayı gerektiren bu durumu başarıyla atlatsanız bile yavrular ya artık sizinle yaşayacaklar ya da annelerini emmeyi bıraktıklarında onlara bir yuva aramaya başlamanız gerekecektir. Bu nedenle evinizdeki kedi nüfusunda artış istemiyorsanız, kedinizi kısırlaştırmanız en doğru yöntem olacaktır.

Sokak Kedilerinde Kızgınlık ve Kısırlaştırma

Belediye veterinerleri tarafından sokak kedisi kısırlaştırmaları yapılması, kedi popülasyonunun kontrol altına alınması açısından önemlidir. Ancak kedi sahiplerinin de bakamayacakları yavrular doğmasına neden olmaları ve bu yavruları sokaklara bırakmaları ciddi bir problem oluşturmaktadır.

Özellikle de sokaklarda fazlasıyla savunmasız ve aç kalan kediler düşünüldüğünde, bu durum vicdani açıdan da insanların düşünmeleri gereken bir konu halini alır. Doğal ortamlarında huzur içinde, özgürce yaşadıklarını düşünmek insanların içini rahatlatsa da durum ne yazık ki böyle değildir.

Sokaklar onların doğal ortamları değildir ve birçok tehlikeyle karşı karşıyadırlar. Özellikle arabaların çarpması, veya soğukta araba kaputuna sığınarak ısınmaya çalışan yavru kedilerin, araba çalıştığında sıkışarak can vermeleri, sık duyulan üzücü bir gerçektir.

Kedileri Kısırlaştırmanın Faydaları

Kısırlaştırma kedilerinin ömrünü uzatır çünkü doğum yapan kedilerin her doğumda yaşam süreleri kısalmaktadır. Sanılanın aksine kedileri kısırlaştırmak, kilo almalarına da  sebep olmaz.

Kısırlaştırılan kedilere, hareketlerindeki azalma nedeniyle daha az mama verilmesi yeterli olacaktır ve bu şekilde kilo alımlarının önüne geçilebilir. Kısırlaştırılan kediler genellikle eskisine oranla daha sakin ve huzurlu olacaklardır.

98 yorumlar

 1. ankara kırması beyaz dişi bir kedim var çiftleştirmek istiyorum kocaelide yaşayanlar ulaşırsa not bırakırsa sevinirim

 2. dişi bir yaşında ankarar kırması beyaz bir kedim var çiftleştirmek istiyorum kocaeli de yaşayanlar yorum bırakırsa sevinirim

 3. British dışı kedimiz çiftleştirmek istiyoruz sakarya

 4. Benim kedim bi kere doğum yapti dogumdan sonra bir daha kızgınlık dönemine girermi yoksa daha kızgınlık donemi olmaz mı acil cevap verin lutfen

 5. İyi aksamlar ben antalyadan bilal van kedim var kizginlik doneminde ankara kedisi veya cins erkek kedisi olanlar lutfen arasin dayanilmayacak kadar miyavlamaya basladi acil 5445956565

 6. 11 aylık erkek scottish fold oğlum var kızgınlık döneminde ist avrupadayız. [email protected] ulaşabilirsiniz.

 7. Dişi kedim kızgınlık döneminde cins bir kedi ile çiftleşmesi ni istiyorum Denizli

 8. Denizli içinde scottish ve brittish dişlerinizi eleştirmek için benimle irtibat kurabilirsınız
  05397890419
  Veya mail yolu irtibat kurun yardımcı olalım
  [email protected]

 9. benim kedim elim çizdi kızıştı. erkek ısırmaya çalıştı. nane sakinleştirir ya. bende dün kaynatıp içme suyuna koydum. bugün çok fark etti baya sakin.

 10. Dişi siyam kedim var çiftleştirmek istiyorum denizlide olanlar yorum yazarsa ve no bırakırsa sevinirim

 11. Scottish kedimiz kızgınlık döneminde acil çiftleştirmek istiyorum iletişime geçiniz lütfen. 0533**** (mail ile iletişime geçebilirsiniz)

 12. Arkadaşlar eğer kısırlaştırmak istemiyorsanız ki benimde asla istemediğim bı durum . bu kızgınlık dönemlerinde ben müthiş bir çözüm buldum o da güvercin sesi 🙂 açın bakalım bı güvercin sesi dinletin ama sesin telden yada PC nizden geldiğini anlamaması iyi olur. İç güdüsel olarak unutuyorlar.

 13. scottish straight cinsi dişi kedimize adana da bulunan cins (kendi türlerinden) olan kedi aranıyor 053****

 14. Bir buçuk yaşında bir british kızim var. Çiftleştirmek istiyorum. O yaşlarda sağlıkli erkek bir britishi olan lütfen irtibata geçsin. 535****

 15. Hormon ilaclsri cok tehlikeliymis. Sakin vermeyin. Kisirlastirin.

 16. 8 aylık dışı kedim var ve şuan kızgınlıkta 3 gündür susmadan miyavliyo içim parçalanıyor o acı acı miyavlamasina.. garip garip hareketler yerde surtunmeler.. veterineri aradım kısırlaştırma için 450 tl istiyolar oha yaniii.. şuan operasyon yaptiramam, ama az kaldı kafayı yicem ne yapmalıyım kaç gün sürer?
  Annem kapıya koy deyip duruyor çıldırmak üzereyim:(

  • Malesef Bir hafta falan sürüyor

  • dişi azmış kediler için ayağınızla biraz oyun oynamaya çalışın. sırtını döndüğünde pozisyon almak isteyecek sırtını ayağınızla sıvazladıktan sonra kuyruğunun üstünden kıçına doğru bastırın biraz canı acırcasına (aman dikkat ) kedi zaten tepki verip kendini ileriye doğru atacaktır. sonra olanları izleyin keyiften dönüp dönüp duracak. youtube den ‘azgın kedi nasıl sakinleştirilir’ videosunu da izleyebilirsiniz. ben bu yöntemi bulduğuma çok sevindim. sacma sapan haplara iğnelere de yöntemlere de hiç gerek yok. umarım faydası olur.

  • Daha uygun fiyata yapan vet.ler var.

  • Sıfıra vur ve güzel bı ılgı herşey hal eder benımde ıran kedım var kafamı yedı götürdüm sıfıra vurdum her gün güzel bı banyo be düzenlı olarak yemeğı ılgı alaka valla ıyı oldu her 15 günde bir gelır o durum

 17. Arkadaşlar benim bir dışı kedim var kızgınlık dönemine girdi ne yapmamız gerekir acill

 18. Merhaba 10 aylık disi kedimiz ve 2 yaşında erkek Kedimiz var.erkek kedimiz kısır ama daha evvel dişi kedimiz yokken kolumu cinsel istismara ugratip kolumu islatiyordu. Sonra biz yalnız kalmasın diye dışı kedi aldık. Ve bu ikisi dışi kızgınlık donemine girince erkekle çiftleşme gerçekleşti. Sonra dışi bir daha kizginlasmadi.erkek yeniden çiftleşmek istiyor dışı üzerine çıkartmıyor ve karnı şişti daha sakin bi kedi oldu daha kendini sevdirior sizce hamile mi erkek kedi tam kisirlasmamis olabilir mi

 19. Meraba
  Bizim sokaktan yavru iken buldugumuz arka bacagi sakat bi kedimiz var. Yukarida yazan ayni belirtileri gosteriyor. Belirtilerin bugun 4. Gunu ve bu durum bizi uzuyor. Horman hapi vermeyi dusunuyoruz..sizce yarari olurmu..ya da vermemelimiyiz.?

  • Hormon ilaclarinin tehlikeli yan etkileri varmiş. En fazla 2 kez verliebilirmis. En iyisi kisirlastirmak.

 20. Merhaba 1 yaşına girmeden çiftleşmesi doğrumudur bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi

 21. Benim de disi kedim var.Ayni belirtiler var.birde surekli kuyrugunu havaya kaldirip poposunu yukari asagi salliyor eldivenle vuruyoruz sakinlessin diye .

 22. Merhaba benim beş buçuk aylık bir kızım var adı Safinaz ve kızışma dönemine girdi rahat durmuyor ciftlesirse çok büyük sıkıntılar yasarmiyim yada bekleyip kızışma dönemi geçince kısırlaştırmalimiyim lütfen acil cevap verin

 23. 1 yaşından önce çiftlestirmek cok zararli mi?

 24. Merhaba benim kedim henüz 3,5 aylık dün eve geldim ve belirttiğiniz tüm özellikleri gösteriyor.Çok erken girmiş olması herhangi bir sonuç doğurur mu.

 25. Merhaba 2 aydir 2 adet kediyi sahiplendim birisi yetiskin birbucuk iki yasinda oldugunu soyluyor veteriner digeri 3 4 aylik aslinda bir adet yavru sahiplenecektim ama yetiskin olanin masum caresiz bakisi ve kimsenin yetiskin oldugu icin onu evine almamasina üzüldüm ve onuda evimize aldik iyikide almisiz ikiside birbirinden tatlilar ve cok guzel anlsiyorlar veteriner yetiskin olanin daha once hic dogum yapmadığını söylüyor ama küçük olana annelik yapiyor sütü olmamasina ragmen rahatlikla emziriyor birlikte uyuyorlar buraya kadar her sey çok guzel ta ki yetiskin olan 1 hafta arayla sık sık kizginlik donemine giriyor veteriner psikolojik biseyler diye anlatiyor ve 500 lira karşılığında kisirlastirma ameliyat ederim diyo ama su anda bunu karşılayacak durumda degilim belediyeninde boyle bir faaliyetti yok yetiskin kizim icin çok üzülüyorum yaza kadar idare etmemiz lazim bu durumu ama böylede nasil olacak bilmiyorum okuduklarima göre yaza doğru bizim minik kizimizda bu duruma girecek bizim 500 olacak 1000 ama onu daha sonra düşünürüz simdilik yetiskin kizimiza bir care bulmamiz lazim

  • Cüneyt karakurt

   Üniversite hayvan hastahanesine götürün daha ucuz yaparlar

  • 500 lira mı? genel dişi kedi kısırlaştırması 350 tl idir. bursada iseniz veterinerim cok daha cuzi bi miktarda yapyor.

   • Mehmet Yıldırım

    Merhaba gonca hanım. Benimde 1 tane dişi siyam kedim var ve bir kez anne olduktan sonra ciftlestirmeyi düşünüyorum. Bursada hangi veteriner bu işlemi uygun yapiyor yardımcı olursaniz çok sevinirim.

   • 5 aylık dişi bir kedim var.bursa dayım yardımcı olursanız sevimirim

   • Maalesef tekirdag çorlu dayim bir kac yere daha sordum 400 lira ya kadar buldum ama yinede cok fazla cok sıklıkla girmeye başladı bir hafta 10 gun arayla yeniden kizginlik donemine giriyor ve iyice zayifladi yapacak bisey yok sanirim parayi ayarlayincaya kadar böyle idare edecegiz

    • Biliyorum olmayınca oluyor para denen illet. Ancak İnanın kısırlaştırma için vereceğiniz paraya her türlü değer. Hamile kalıp doğurursa alacağınız mama parası yüzünden aynı parayı, belki de fazlasını zaten ödersiniz. Ya da Kızgınlıktan dolayı evden kaçar başına araç kazası vs gelirse yine veterinere bi ton para verirsiniz, bir de hayvancağızın çektiği acı ve sizin üzüntünüz cabası. İyi araştırın mutlaka daha uygun yapan bi veteriner vardır. Bazı yerlerde dişiyi 250-300tl ye yapıyorlar. Ancak dediğim gibi 400 bile olsa verin yaptırın. Kredi kartına taksit vs. Siz de kedicik de kurtulsun.

   • Merhaba ben bursada yaşıyorum siyam kedimi kısırlastırmak istiyorum sizin veterineriniz ne kadara yapıyor acaba

  • Belediyede ucretsiz kisirlastirma var.

  • Cok para istemis. Ist.da cok daha ucuza yapsn iyi vet.ler var.

 26. Kedim salep ( disi )suan 9 ayından gidiyo ve tüm belirtiler var ne yapacağımı bilmiyorum hafta sonu olduğu için kısırlaştırma yapamıyorum kısırlaştırma ücretleri dolayısıyla veterinere de götüremiyorum belediyeler pazartesi diyor sürekli lütfen yardımcı olun geçici bişey yok mu ya

 27. zümran hazal

  merhaba benim kedim tam 7 aylık yukarıdaki yazıda olan tüm belirtileri gösterdi sadece biri dışında geceleri miyavlamıyor ama bi kaç kişiye danıştım ve kedimin kızgınlık zamanının geldiğini söylediler ne yapmam gerekir daha önce bu konuda hiç tecrübem olmamıştı lütfen nelerle karşılaşıcağım hakkında fikri olan cevap verebilir mi?kedime bu durumda nasıl bakmam gerekir?

 28. bahar güneş

  merhaba. kedim yaklaşık olarak 1 yaşında 1 ay önce doğum yaptı ve suan kızgınlık donemıne gırdı ne gece uyutuyor nede gunduz rahat bırakıyor sureklı acı acı mıyavlıyor ve yerlerde surunuyor ne yapmalıyım tecrubesı olan yada bılgısı olan var mı ? veterıner hekıme danıstım bebeklerını emzırdıgı ıcın mudahale edemeyız dedı cok caresızım 🙁

  • MERHABA kulak kurdanı kullanarak onu tatmin edebilirsiniz

   • Öyle şey olur mu kardeşim verdiğin tavsiyeye bak hele bi, biz senin **SANSÜR** bi şey sokuyo muyuz

    Admin Edit: Yorumunuzdan Bir Kelime Kaldırılarak Onaylanmıştır.

   • Hsyvsna zarar verirsiniz. Hic oyle sey olur mu?

   • https://www.youtube.com/watch?v=ZmEmSYfJtvw&t=20s
    arkadaşlar bunu izleyin Allah Razı Olsun yeter

    Mimi’m 5 dakkika sonra

    https://www.youtube.com/watch?v=EsOxJ8u5eE8&list=LL4Wfe4U14U1hGlgza1zPAAg&index=1

    erkek kediniz büyürken çevreyi alıştırırsanız iğneleri de senelik en azından yapıyorsanız
    fazla endişelenmeyin o sizin çocuğunuz gibi olamaz şahsileştirmeyin keyfini sürün hayatların yarısından fazlası yatmaya programlıdır yemeğini ve vitaminini de eksik etmezsen eh yeme de yanında da yatırma içeri de uzandın mı o sokulur sana yasakları bilsin baştan yasakları koydun koydun gerisi seni kızdırır köpek gibi mıncıkla 1 sene ye kadar da daha sonra onu cimciklerken hele dişi kedilerde saygılı olacaksın erkek 2 sene mıncıklamaya geliyorda sonrası çok hanfendi beyfendi zıpırlar oluyorlar ha nankör mü sevmeyendir kedi de bunu seziyor insan’ın en faişe durumu stres toplarıdırlar bir de sokak çöp kedilerini ayrı tutmak o semtin de hayvanlarına da bakarak

  • Çok ilginç yavruları varken kizişmasi, normalde yavrularıni buyuttukten sonra olurlar.

 29. merhaba,
  benim kedim mina, hep biyerlere sürtünüyor,
  daha henüz 8 aylık, kedimin kızgınlık dönemine girmek için daha çok küçük olduğunu düşünüyorum,
  kedim kızgınlık dönemine girmişmidir ?
  eğer kızgınlık dönemine girdiyse kısırlaştırma doğru mu acaba
  kedi kızgınlık dönemindeyken kısırlaştırmak sakıncalı diye duymuştum
  yardımcı olabilirseniz sevinirim

 30. Ben 23 Aralık 2014 te yukarıdaki yorumumu yaptıktan ve veteriner hocamız tarafından düşük doz hormon hapını iki gün yarımşar doz kullandıktan sonra kızışmaları kesildi. Ocsk 2015’te de kısırlaştırdık. Çok şükür o gün bu gündür hem çok sağlıklı hem de hiç kızışma emaresi görmedik.

  Hormon hapı ismi isteyen arkadaşlarım üzgünüm ama hatırlayamadım…

 31. Merhaba
  kedim duvara sürtünüyor. birde yerde yuvarlanıyor ama kedim kızgınlık dönemi için çok küçük.
  öğrenmek istediğim şey. kedim 9 aylık. 9 aylık kedi hamile olabilir mi?
  arada bir dışarı kaçıyordu oradan şüpeleniyorum
  bilgi verebilirseniz sevinirim.

 32. Merhaba 3 aylık scotihs fold erkek kedim var çiftleşme zamanina epey olsada simdiden korkularimiz basladı. Kısırlaştırmak tam olarak istemiyoruz. Bir erkek kedi yılda kaç kez kızana girer bunu merak ediyoruz.

 33. kedimi kısırlaştırdıktan yedi ay sonra tekrar kızan oldu ve bir ayı geçkindir kızan tekrar ameliyat ettirmek istemiyorum ne yapacağımı şaşırmış durumdayım evin heryeri kedi çişi yetişemiyorum artık

  • AYNI DURUM MALESEF BİZDEDE OLDU 3 KEZ KISIRLAŞTIRMA OERASYONU GEÇİREN OĞLUŞUMUZDA BÖBREK ÜSTÜ BEZİ BUYUMESİ NEDENİYLE(HORMON ÜRETİMİ SAĞLIYOR) PÜSKÜRTME SORUNUMUZ HEP DEVAM ETTİ. SON ÇARE HORMON TEDAVİSİ UYGULANIYOR HEM BÖBREK ÜSTÜ BEZİNDEKİ BÜYÜMEYİ HEMDE TESTESTORON SALGILAMASINI DURDURMAK İÇİN.İLACIN İSMİ ANDROCUR PROSPEKTÜSÜ OKUDUK BİLDİĞİN İNSANLARDAKİ SEKSÜEL DÜRTÜLERİ AZALTMAK İÇİN.SONUÇ %100 İŞE YARADI.AMA DOKTORUNUZ İLGİLİ TAHLİLLERİ YAPMADAN KULLANDIRMAYIN.SONUÇ OLARAK SİZİN OĞLANDAKİ SORUN FARKLIDA OLABİLİR.

 34. Bir haftadır kankusturuyo kedin bana, bi de sabaktan akşama kadar uyuyo gece başlıyo miyavlamaya tepinmeye sinir krizine sokucak beni en sonunda. Birini gördüğü an kafasını yere yapıştırıp arkasını havaya kaldırıyo kuyruğunu yane çekiyo başlıyo değişik değişik sesler çıkarmaya. Vallahi illaklah ettirdi bana. Değişik hallere girdiklrrini biliyodum da bu kadarını hiç beklemiyodum. Kısırlaştırma ya da çiftleştirme haricinde uygulanabilecek başka yöntem yok mu?

  • Kısırlastırmanız gerek acıl beledıyeye gıdın ücrersız yapıyorlar

   • belediye de sadece sokakda ki kediler diye biliyorum suan kedim kızgınlığı girdi belediyeye yaptırmayı düşünüyorum yaparmi gerçekten

  • Benim kedim disi arka tarafini suyla yıkıyoruz günde birkaç kere bize yine kedi sahibi olan yakinimiz söylemişti ve suyla yikadigimizda daha cabuk geçiyor

 35. muraterişci

  Merhaba
  Oğlumuza biritish eş arıyoruz.
  Adı:luffy
  Cinsi:füme scottish fold/erkek
  ikamet:nilüfer/bursa
  iletişim:[email protected]

 36. Ben Mersin Mezitlide oturuyorum.Benim kedim Tekir ve neredeyse 8-9 aylık ve 2. kızgınlık dönemine bugün girdi ve
  evimiz 1.katta ve bazen balkonda yatmak zorunda kalıyo ama kapı hep açık kalıyo ve bi kere kaçmış ama aşşağımızdaki kafenin koltuklarında saat 10’dan beridir yatıyomuş ve beni görünce hemen kucağıma atladı . Yani ben kedimi çiftleştirmek istiyorum

 37. Benim kizim Çiçek yuvarlanıyor devamlı bana geliyor kafasini vücudunu her yere aurtuyor ama hic miyavlamiyor sizce neden?

 38. merhaba benim evimde hem dişi hem erkek kedim var ve ikiside kızgın durumda dişi kedim agrısı var gibi miyavlıyo ne yapmam gerek

 39. Bizim de kızımız dün itibariyle kızgınlık dönemine girdi. Gündüz halı üzerinde yaptığı enteresan hareketler :)) ve bir miktar miyavlama dışında pek rahatsız edici değildi. Özellikle gece mışıl mışıl uyudu hiç sesini çıkarmadı. (nazar değmesin:) Biz daha çok acı çekiyor olabilir mi diye rahatsız olduk esasen. Veterinerimizi aradık ve düşük dozda hormon hapı önerdi. Bizde uyguladık. Bu dönem biter bitmez kısırlaştıracağız kendisini 🙂

  • Veterinerin önerdiği hapın adı nedir? Benim kedimde bir kaç gündür çok miyavlıyordu. Ama bugün, bu saatte hala çifleşme pozisyonunda miyavlayıp duruyor.

  • tülay karaarslan

   halil bey o hormon ilacının adi nedir acaba ögrenebilirmiyim lütfem evde sokaktan aldıgım sakat 3 kedim var

   • Hormon ilaçlarını 1 kezden fazla verilmemesi gerekiyor.Bilip bilmeden bu ilaçları lütfen kullanmayın.Sonrasında daha üzücü sonuçlara sebep olabilirsiniz.Kızgınlığa girdikten sonra en sağlıklı yol kızgınlık geçince kısırlaştırmaktır.Bu durumla karşılaşmak istemiyorsanız 6-7 aylıkken veterinerinize de danışarak kısırlaştırmak.Sürekli gittiğiniz bir veterinerse ödemede size yardımcı olacaktır.

  • Kesinlikle hormon hapı vermenızı önermiyorum kedime bısey olmaz dıyıp hormon hapı verdım yıllarca ara ara az dozlarda kedım kanser oldu vücudunda tümörler oluştu acı ceke ceke öldü…cok acıydı 1 senede zor toparladım kendımı lutfen en kısa sûrede kedınızı kısırlastırın

  • İlaçın adı ne acaba

 40. fırat gökçen

  En uygun çiftleştirme zamanını da ayarlamak gerekir. Çünkü erkek bir buçuk günden sonra yorulacaktır.. dişi müsade etmese bile..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikkatinizi Çekebilir

Kedilerde Kanser ve Belirtileri

Kedilerde genetik durum kedilerde kanserde çok önemli rol oynar. Bazı virüsler kansere neden olur.  Terapiler gelişme …

Kedilerde Parazit, İç Parazit ve Dış Parazitler Tedavisi

Etkili, lisanslı ürünler kullanın. Kedinizin ev ortamını tedavi edin. Bazı alternatif tedaviler iyi işe yarar. …