arama
Kedi Maması - Kedi Kumu - Kedi Oyuncakları - Konserve Kedi Maması - Kedi Tırmalamaları - ND Kedi Maması

Kediye İlaç Nasıl İçirilir?

Kediler genellikle ilaç konusunda naz yaparlar. Kediye ilaç vermek bazı kedi sahipleri için büyük sorun olmaktadır. Kediye İlaç Nasıl İçirilir? Hızlı ve etkili olun. Mümkünse kedinize rüşvet verin. Her zaman tedaviyi tam yapın. Kedilere ilaç içirmenin en iyi yolu rüşvet vermektir.
kediye ilaç nasıl içirilir
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Mümkünse ilacı lezzetli bir şeyin içinde saklayın. Tabii ki, rüşvetle ilgili sorun kedilerin kendilerine ilaç verileceğini anlayabilecek kadar zeki olmasıdır. Koklar, tadar ve niyetimizi anlarlar. Bunun anlamı genellikle ilacı kedinize vermekten başka çare olmadığıdır. Çok az kedi ilaç yutmaya zorlanmayı kabullenir.

Kediye ilaç içirirken kararlı ama nazik olun. Daha sonra kedinizi tatlı sözlerle ve okşamayla ödüllendirin. Çünkü kediler ilacı içtikten sonra sizden aldığı güzel tepkilerle bir sonraki tedavide daha güzel rahat olabilir.

kediye ilaç nasıl içirilir

Kediye İlacı Nasıl Verebilirim?

Mümkün olduğunda hapı,et topağı gibi bir yiyeceğin içine saklayın. Sıvı ilaçları kedinin en sevdiği yiyeceğe karıştırın.

Dikkat edin: Bazı ilaçların bazı yiyeceklerle birlikte verilmemesi gerekir, bu yüzden önce veterinerinize danışın. Kediye ilaç içirmek ciddi bir sorumluluktur. Bilinçsizce ilaç vermekten kaçının.

Uyarı! İlacı ağzın içine damlatın ya da fışkırtın. Ağzın arka tarafına fışkırtmayın, bu, nefes borusuna kaçmasına neden olabilir. Ağzı kapatın ve kedi yutkunana kadar boğazını sıvazlayın, sonra da iyi davranışını övün. iyi davranışı övün ve bir ödül verin.

kedilere ilaç nasıl içirilir

Kediye Hap Nasıl Yutturulur , İçirilir?

Zor bir görev. Bazı kedilere ağızdan kediye ilaç vermek müthiş zor olabilir. Ama bir ilacın tarif edilen tüm tedavi süresini tamamlamak önemlidir. Kediye ilaç vermek konusunda zorluğunuz varsa veterinerinize danışın.

Ciddi şekilde tırmalanmış ya da ısırılmışsanız muhakkak tıbbi tavsiye alın. Kedinizle tatlı bir sesle konuşurken, kaçmasını ve sizi tırmalamasını önlemek için sıkıca tutun. Gerekirse büyükçe bir havluyla sarmalayın.

Adım 1 : Kediye Hap Nasıl İçirilir, Yutturulur? Bir elinizin işaret parmağıyla başparmağını üst azı dişlerinin arkasına yerleştirin, başı yukarı kaldırın ve serbest elinizi kullanarak alt çeneyi aşağı çekin.

Adım 2 : Alt çeneyi hafifçe sıkarak kedinizin ağzını açık tutmasını sağlayın ve tekrar serbest elinizi kullanarak hapı dilin mümkün olduğunca arka kısmına atın.

Adım 3 : Kedinizin ağzını hemen kapatın ve yuttuğunu görene kadar boğazını sıvazlayın. Ağzını açın ve hapın yutulduğundan emin olun. Kediler hapı saklamak konusunda çok başarılıdır.

Uyarı! Hap verirken olduğu gibi üst çeneyi tutun ama başın seviyesi daha yukarıda olsun.

kedilere hap nasıl verilir

Kediye Kulak Damlası Nasıl Verilir?

Adım 1 : Etkili olabilmesi için kulak damlasının kulak zarına inmesi gerekir. Çoğu şişenin ve tüpün kulağa uyacak kadar büyük özel bir aplikatörü vardır, ama kulağa zarar verecek kadar da büyük değildir.

Adım 2 : Kedinizi bir masaya yerleştirin, yumuşak bir sesle konuşun ve gerekirse bir havluyla sarın. Kulağın açıklığındaki görünen pislikleri temizleyin.

Adım 3 : Kulağı bir elle tutun ve diğer elinizi kullanarak damlalığın ucunu kulak kanalına sokun. Damlaları kulak kanalına sıkın.

Uyarı! Kulak zarının yırtılmış olması olasılığı varsa, asla kulak kiri temizleyicileri, kullanmayın.

kediye kulak damlasi

Kediye Göz Damlası Nasıl Damlatılır?

Adım 1 : Kedinizi masaya koyun, sakince konuşun ve gerekirse havluyla sarmalayın.Nemli pamuk kullanarak göz akıntılarını temizleyin.

Adım 2 : Damla tüpünü ya da damlalığı tutan elinizi kedinin başına yaslayarak destekleyin, kedi aniden kıpırdayıp ilacın şişesinin gözüne girmesine neden olmasın.

Adım 3 : Damlayı ya da merhemi doğrudan göze uygulayın. Gözü kapatarak, vücut ısısının merhemi yumuşatmasını ve ilacın yayılmasını sağlayın.

Adım 4 : Kulağı yerine geri bırakın ve kulak kanalına masaj yapın. Çıkan sesler ilacın kanalda ilerlediğini gösterir.

Adım 5 : Masaj yaptıktan sonra kediler genellikle başlarını sallar. Bir mutfak havlusu veya pamuk gibi bir malzeme kullanarak başını sallarken kulak kiri ve pisliklerin her yere saçılmasını Önleyebilirsiniz.

İyi davranışları övün ve kedinize bir ödül verin.

Uyarı!  İlaç şişesinin asla göze değmemesine dikkat edin.

kediye göz damlası nasıl damlatılır

Kediye İğne Nasıl Yapılır?

Diyabet tedavisinde genellikle insülin iğnesi yapılmasına gerek olur. Diğer koşullarda, kediniz yabanarısı ya da bir böcek tarafından ısırılıp anaflaktik şoka girdiğinde veterineriniz yaşam kurtaran bir iğne yapmanızı isteyebilir, iğne yapmak göz korkutucu geliyor ama ağızdan kediye ilaç vermekten birçok biçimde daha kolaydır.

Adım 1 :  İlacı şırıngaya çekin.

Adım 2 :  Hava kabarcıkları tepeye toplanana kadar şırıngaya hafifçe vurun, sonra da iğnenin ucundan ilacın ilk damlası çıkana kadar tüm hava kabarcıklarını boşaltın.

Adım 3 : Kedinizi masada tutun ve sakince konuşurken kürek kemikleri arasından deri katını sıkıca kavrayın (burası göreceli olarak duyarsız bir bölgedir).

Adım 4 : Titremeyen bir elle iğneyi derinin altındaki, kasın üstündeki dokuya batırın, ardından şırınganın içindekini sıkın. {Veterineriniz size yaşam kurtaran ilaçların nasıl doğrudan kasa verildiğini gösterebilir.)

kediye-igne-nasil-yapilir

 • melisao
  7 sene önce

  Merhaba . Size bir soru sormak istiyorum lütfen en kısa sürede cevap verin
  Sorum – benim kedim dişi mi erkek mi bilmiyorum çok araştırdım ama erkek mi dişi mi olduğunu bilmiyorum kesimin hareketleri ayni erkek kedi gibi çok süper aktif ne erkek ne dişi olacacina dair hicbir bilgi özel bölgesin de arkadaşlar lütfen bana yardim edin

  50
  yorum beğen