arama
Kedi Maması - Kedi Kumu - Kedi Oyuncakları - Konserve Kedi Maması - Kedi Tırmalamaları - ND Kedi Maması

İz Bırakmayan Kedi Kumu — Evin İçerisinde Kedi Kumu Görmeye Son!

kedi iz bırakmayan-kedi-kumu
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Mustafa
 • 1 Yıldız
  Loading...

Kedi sahiplerinin yaşadığı en büyük sorunlardan bir tanesi kedi kumlarının kedilerin patisiyle veya tüylerinin arasında kala kedi kumlarının eve taşınmasıdır. Bu durum özellikle hijyenik açıdan sakıncalı olmakla beraber hastalıklara yol açabilir. Özellikle çocuk yaşayan evlerde bu duruma daha çok dikkat edilmeli ve önlem alınmalıdır.

Bu durum kedilerin anatomik yapısına ve kedi kumunun türüne bağlı olarak yaşanmasıyla beraber oldukça olağandır. Özellikle uzun tüylü kedilerde daha sık görülür. Çünkü bu kediler, kedi kumunun içerisindeyken tüylerinin arasında kum birikir. Buna bağlı olarak, evin içerisinde dolaşırken bu kum taneleri dökülür.


Kedi Kumunun Eve Dökülmesini Engellemek

Öncelikle kedi kumunun her zaman için temiz olması gerekir. Mümkünse kedi kumu her gün temizlenmelidir. Bu sayede, kedi kumunun üzerinde bakteri oluşumu engellenecektir. Böylece evde gördüğünüz kum taneleri daha az zararlı olacaktır. Kedi kumu temizliği hakkında; Kedi Kumu Temizliği Nasıl Yapılmalı? En İyi 5 Temizlik Ürünü (Tavsiye) isimli yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bununla beraber temel olarak kullanmanız gereken iki ürün bulunuyor bunlardan bir tanesi kedi tuvaleti paspası, diğer ise iz bırakmayan kedi kumu olacaktır. Bu iki ürünü kullandıktan sonra evde gördüğünüz kedi kumu tanecikleri en az %90 oranında azalacaktır.


Kedi Kumu Paspası

Bu sorundan muzdarip olan kişilerin ilk olarak denemesi gereken ürün kedi tuvaleti paspaslarıdır. Bu paspaslar mikrofiber gibi özel malzemelerden üretilmektedir. Bu sayede kedilerinizin üzerinde birikmiş olan kedi kumlarını üzerine çeker ve hapseder. Böylece evinizin içerisine kedi kumu taşınmaz.

Kedi kumu paspasları temel olarak basit bir çalışma prensibine sahiptir. Kedi, kumun içerisinden çıktıktan sonra patileri ile paspasa basar. Özel malzemeden üretilmiş olan bu paspas kedinin patilerine yapışmış olan kum tanelerini üzerinde toplar ve evin içerisine yayılmasını engeller.

Kedi Kumu Paspası Satın AL


İz Bırakmayan Kedi Kumu

Bir diğer önemli ürün ise iz bırakmayan kedi kumu kullanmak olacaktır. Bu kedi kumları özellikle uzun tüylü kediler için üretilmektedir. Özel yapısı sayesinde kedilerin tüylerine ve patilerine yapışmaz. Bu sayede evin içerisine kedi kumu taşınmayacaktır. İz bırakmayan kedi kumlarının özellikleri ise şunlardır:

 1. Kum taneleri daha büyük olduğu için kedi patilerine yapışmaz.
 2. Kumların etrafa dağılmasını engeller.
 3. Sıvı ve katı atıklar anında topaklanır ve sürekli temiz kalır.
 4. Kötü koku oluşumunu engeller.
 5.  Tozlanmaya karşı özel formülü sayesinde güvenilirdir.
 6. Diğer kedi kumlarına oranla daha az atık üretir.

Bu özellikleri sayesinde en kaliteli kumlar arasında yer almaktadır. Eğer, iz bırakmayan kedi kumu satın almak istiyorsanız, Ever Clean kedi kumunu tavsiye ederim. En iyi kedi kumu markalardan bir tanesi olan Ever Clean ürünlerine aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İz Bırakmayan Kedi Kumu Satın AL 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.