arama
ucuz kedi kumu

Kedi Maltı Nedir? Malt Pasta Ne İşe Yarar? – Kedi Maltı Satın al

Bu yazımızda sevimli dostumuz kedilerin sağlığı için olmazsa olmaz ek besini; kedi maltını inceleyeceğiz. Çoğu takipçimizin henüz göremediği veya ne işe yaradığını bilmediği lezzetli, sindirimi kolaylaştıran, metebolizmayı hızlandıran, düzenleyen ve tüy yumağı önleyici kedi maltı 'na dostlarımızın ne kadar ihtiyacı olduğunu sayfayı aşağıya indirerek öğrenebilirsiniz. Kedi Maltı Nedir? , Kedi Maltı Ne İşe Yarar? ve daha fazlası...
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Hande Nur Hande Nur
 • 1 Yıldız
  Loading...

Kedi maltı, kedilerin vücutlarını temizlerken yuttukları tüylerin midede birikip çeşitli hastalıklar yol açmasını engelleyen ek besindir. Düzenli kedi malt macunu kullanarak kedinizin yuttuğu tüyleri sağlıklı bir şekilde dışarı atmasını sağlayabilirsiniz.

Evlerimizin neşesi ve sevimli tavırlarıyla tüm sıkıntılarımızın uçup gitmesini sağlayan minik dostlarımızın sürekli yaşadığı problemlerden biriside tüylerini yutmasıdır. Dökülen ve güçsüz tüylerinden rahatsız olan kediler bu tüylerden kurtulmak isterler.

Genellikle sirkelenerek ölü tüyleri üzerinden atmaya çalışan kediler tüylerin yalnızca bir kısmını dökebilmektedir. Ölü tüylerin yutulması sonucu midede hazımsızlık, midede tüy birikmesi ve benzeri sıkıntılar başlamaktadır.

-> Kedilerde Mide Hastalıkları ve Tedavisi

Özellikle yukarıda anlattığımız nedenlerden dolayı uzun tüylü kediler devamlı tüy topağı kusarlar. Tüy topaklarının kusularak dışarı atılması, kedilerin sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Bu olumsuz yönlerden ilki kedilerin kusarken zorlanması ve depresyona girmesi, ikincisi ise tüy topağını kusmak isterken tüm besinleri kusmasıdır.

Kedi Maltı Nedir? Ne İşe Yarar?

Anlattığımız tüm sorunların çözümü kedi maltıdır.Kedi maltı, kedilerin temizlenirken yuttuğu tüylerin midelerinde birikerek büyük hastalıklara yol açmasını engelleyen, biriken tüylerin topaklaşmadan kusularak veya bağırsak yoluyla kolayca atılmasını sağlayan olmazsa olmaz üründür.

Muhteşem formülü sayesinde besinlerin sindirilmesini kolaylaştıran kedi malt macunu içerdiği topaklanmayı önleyen maddeler sayesinde kedinizin tüylerini yutmasını engellemektedir.

Kedi Maltı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kedi Maltı Nasıl Kullanılır?

Her gün düzenli bir şekilde kedinize işaret parmağınızın 3 de 2‘ si kadar malt macunu yedirerek tüy yutma ve beraberinde getirdiği büyük problemleri giderebilirsiniz.

Kedi maltı macunu kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta aşırıya kaçmamanızdır. Kedi maltı yalnızca düzenli ve oranlı yedirildiğinde beklenilen etki vermektedir.

Kedi Maltı Satın AL

Dostlarımızın sağlığı ve düzenli sindirimi için mutlaka almamız gereken kedi maltını kedilerinizin tüm ihtiyaçlarına ulaşabileceğiniz güvenilir petshop sitesinden inceleyip satın alabilirsiniz. Aşağıda verdiğimiz linki kullanarak kediblog.com yazarlarının da düzenli kullandığı Kedi Maltı ‘nı 100 Gr ve 240 Gr seçenekleri ve en ucuz fiyatlarla satın alabilirsiniz.

-> Kedi Maltı Satın Almak İçin Tıkla.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • şenaygkce
  7 ay önce

  benim cincla kedim var son zamanlarda tüyleri uzun olduğu için sürekli yalıyor dökülüyor malt sizce tek başına işe yarar mı ne yapmalıyım

  12
  yorum beğen
 • Hande Nur
  7 ay önce

  Şenay hanım kesinlikle öneriyoruz. Ben 2 kedimede her gün yazımızda anlatıldığı gibi kedi maltı veriyorum, düzenli verdiğim için kesinlikle kusma vb davranışları artık yok. Bu arada hiç kuaföre götürdünüz mü bilmiyorum ama pet kuaföre götürmenizi öneririz tüy dökülmesini azaltacaktır. Bununla ilgilide bir yazımız bulunmakta aşağıya linkini bırakıyorum umarım yardımcı olmuşumdur. kediblog.com – Hande Nur

  https://kediblog.com/istanbul-kedi-trasi-ve-pet-kuaforu/

  12
  yorum beğen