arama
ucuz kedi kumu

Kedi Aşı Takvimi – Güncel 2019 Aşı Fiyatları

Kedilerde aşı kesinlikle ihmal edilmemesi gereken ve kedi sahiplerinin en büyük sorumluluklarından bir tanesidir. Yavru kedi (kitten) için yapılması zorunlu 3 aşı bulunmaktadır. Bu yazımızda kedi aşı takvimi, kediler için yapılması gereken 3 temel aşı hangileri? (Karma aşısı, Kuduz aşısı, Lösemi aşısı(leukemia), kedi aşı fiyatları hakkında detaylı bilgilere ulaşacaksınız.
kedi aşı takvimi aşı fiyatları
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Hande Nur Hande Nur
 • 1 Yıldız
  Loading...

Sevimli dostlarımızın sağlığı bizler için oldukça önemlidir. Yavru kedilerde uygulanması gereken olmazsa olmaz 3 temel kedi aşısı vardır. Bu aşılar sırasıyla; Karma (Hibrit Aşı), Kuduz ve Lösemi (Leukemia) aşısı olarak 3′ e ayrılmaktadır. Aşağıda bu aşıların özelliklerini ve ne işe yaradıklarını kısaca açıkladık, kedi aşı takvimi için lütfen okumaya devam edin…

Kedi Aşı Takvimi

Aşağıdaki tabloda sizler için özenle hazırladığımız kedi aşı takvimi ve dikkat edilmesi gereken noktaları öğrenebilirsiniz.

1 Yaşına Geldikten Sonra Her Yıl Uygulanması Gereken Aşılar;

 • 1 Karma Aşı
 • 1 Leukemia (Lösemi) Aşısı
 • 1 Kuduz Aşısı

3 Ayda Bir Uygulanması Gerken Aşılar;

 • İç Parazit Aşısı

Önemli Not: Kedi parazit aşısı; kedilerin tüm yaşamları boyunca ortalama 2 aylık periyotlarla düzenli olarak uygulanması gereken aşıdır.

YAŞ (DÖNEM)AŞI TAKVİMİ
6-8 HaftalıkGenel Tarama+ İç ve Dış Parazit Aşısı (2 Ayda 1 Tekrarlanır)
8-10 Haftalık Genel Tarama + Karma Aşısı
9-11 Haftalık Genel Tarama + Lösemi Aşısı (Lösemi Testi)
10-12 Haftalık Genel Tarama + Karma Aşısı (Tekrarı)
11-13 Haftalık Genel Tarama + Lösemi Aşısı (Tekrarı)
12-14 Haftalık Genel Tarama + Kuduz Aşısı (3 Aydan Küçük Kedilere Uygulanmaz)
Kedi Aşı Bölgeleri

Aşı Türleri Nelerdir?

Kedi aşı çeşitleri temel ve temel olmayan olarak iki türde incelenmektedir.

Temel Aşılar: Yukarıda genel olarak belirttiğimiz aşıları kapsamaktadır. Yavru ve yetişkin kedilerin sağlığını olumlu yönde etkileyen belirli hastalıklara karşı koruma sağlayan aşılardır.

Temel Olmayan Aşılar: Uzmanlar ve petologlar tarafından zorunda kalınmadıkça önerilmeyen, kedilerin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek aşılardır.

Karma Aşısı Nedir?

Karma aşısı kedilerde sık görülen tanımlanmış (Viral enfeksiyon) aşılardan korunması sağlamak için yapılmaktadır. 2 ayını bitirmiş her kediye yapılması gereken ilk aşı olan kedi karma aşısı ; feline parvos, herpesVirus, Felin Calici gibi virüs etkenleri içermektedir.

1 yaşını dolduran her kedinin yılda bir kez karma aşısı olması gerekmektedir. Özetle karma aşısı kedilerin sık sık hastalıklara yakalanmasını ve tanımlanmış kedi hastalıklarına karşı korunmasını sağlamaktadır.

Kuduz Aşısı Nedir?

Adındanda anlaşılabileceği gibi kuduza neden olan virüslere karşı kedileri belirli periyotlarda korumaktadır. Kedi kuduz aşısı olabilmesi için en az 3 aylık olması gerekmektedir.

Bir kedinin kuduz olması için kuduz bir canlı tarafından tırmalanması veya ısırılması gerekmektedir. Eğer kedim sürekli evimde kalacak bu sebepten dolayı kuduz aşısına gerek yok diye düşünürseniz hata yaparsınız.

Yaşamınız boyunca nasıl sorunlarla karşılaşacağınızı tahmin edemeyebilirsiniz, istem dışı kedinizle dışarı çıkmak zorunda kalabilir ve kuduz virüsünü kedinizin kapmasına sebebiyet verebilirsiniz.

Lösemi Aşısı Nedir?

Kedi lösemi aşısı 2 aylık kedilere uygulanabilen ve her yıl tekrarlanması gereken aşılar arasında yer almaktadır. Temel görevi lösemi virüsüne karşı koruma sağlamaktadır ancak %100 lösemi koruması sağlamamaktadır.

2019 Kedi Aşı Fiyatları
2019 Kedi Aşı Fiyatları

Kedi Aşı Fiyatları – 2019 Güncel Fiyat Listesi

Kedi aşı fiyatları sizlerinde tahmin edebileceği gibi bulunulan bölgeye göre ve veterinere göre değişiklik göstermektedir. Ancak biz sizler için kedi aşı fiyatlarını bir çok farklı kaynaktan araştırarak, ortalama 2019 güncel kedi aşı fiyatlarını aşağıda listeledik.

 • Kedi Kuduz Aşısı Fiyatı: 60 TL’ dir.
 • Kedi Karma Aşısı Fiyatı: 80 TL’ dir.
 • Kedi Lösemi Aşısı Fiyatı: 70 TL’ dir.
 • Kedi FIV Aşısı Fiyatı: 100 TL’ dir.
 • Kedi İç Parazit Aşısı Tablet Fiyatı: 60 TL’ dir.
 • Kedi Dış Parazit Aşısı Fiyatı: 45 TL’ dir.
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • Hatice
  7 ay önce

  Ben iki gün önce bir kedi bulmuştum yavruydu ve o iki gün boyunca takip ettim annesi var mı diye yoktu bende alıp eve götürdum genelde balkonda duruyor (yani 3 saat önce getirdim) veterinere götüreceğim ama fıyatlardan korkuyorum babam şehir dışında olduğu için para yok şuan şimdilik sadece bitlerini aldırsam yeterli olur mu ve ne kadar ücret ödemem gerekir? Lütfen cevaplayın lüüütfen 🤔🤔🤔🤔😥

  23
  yorum beğen
  • Hande Nur
   6 ay önce

   Merhaba Harice Hanım, öncelikle sizi hayvansever tavrınızdan dolayı kutlar dostumuzla beraber mutlu yıllar geçirmenizi temenni ederiz. Aşı fiyatları yazımızda da belirttiğimiz gibi ortalama;
   Kedi Kuduz Aşısı Fiyatı: 60 TL’ dir.
   Kedi Karma Aşısı Fiyatı: 80 TL’ dir.
   Kedi Lösemi Aşısı Fiyatı: 70 TL’ dir.
   Kedi FIV Aşısı Fiyatı: 100 TL’ dir.
   Kedi İç Parazit Aşısı Tablet Fiyatı: 60 TL’ dir.
   Kedi Dış Parazit Aşısı Fiyatı: 45 TL’ dir.

   Bu fiyatlardadır ancak eğer hepsini yaptırmak için bütçeniz yoksa Karma Aşısı ile başlamanızı öneririz. Karma aşısı kedilerde sık görülen hastalıklar için alınan bir önlemdir. Bu sebepten dolayı mutlaka karma aşısı yaptırmalısınız.

   25
   yorum beğen
 • Hilal
  5 ay önce

  Merhaba 😊 umarım minik iyidir bende bugün 2. Kedi mi sahiplendim ilk muaynede ic dıs parazit yapildi 75 tl ve diger asilar 2 aylik oldugunda yanliz veteriner hekiminizle gorusup durumu belirtirseniz yardimci olmalari muhtemel 😊 toplam karma losemi ve kuduz 370 tl civari olur dediler bize 😊 ama bu minikler icin deger 😁 biraz yardımcı olmalarını belirtirsiniz

  23
  yorum beğen
 • Elem
  4 ay önce

  Bu fiyatlar uygulama fiyatı mı yoksa sadece satış mı,şu yüzden soruyorum benim gittiğim yada sordugum tüm veterinerlerde fiyatı bunların çok üstünde söylediler

  19
  yorum beğen
 • Ftma
  4 ay önce

  Bnim kedim bir bir buçuk yaşlarında fakat biz onu aşılatamadk bir bir buçuk yaşından sonra bütün aşılarını yaptrsak olurmu

  16
  yorum beğen
 • Hakan gümüş
  4 ay önce

  Merhaba ben karma aşıya 100 tl verdim fiyat ile göre değişiyor mu ?

  21
  yorum beğen
 • Peren
  3 ay önce

  Fiyatlar illere göre değişiklik gösterir, bu belirtilen ilaç fiyatları veteriner hekimleri odasının belirlediği minimum alınması gereken fiyatlardır. İstanbul ile Konya illeri arasında kira, elektrik gibi önemli farklar olduğundan dolayı, veteriner hekim tarafından uygulanan uygulamaların fiyatları değişiklik gösterir.

  11
  yorum beğen
 • Burcu özcan
  3 ay önce

  Kedime ıc dıs paraziti ve traj yaptırdım 300 TL verdim fiyatı normal ve fiyatı da gectım kedimi traş ıcın yapılan ıgneden sonra hala pek duzelemedı veteriner ilgisi benı tam anlamı ile tereddütde bırakıyo

  7
  yorum beğen
 • Duman
  2 ay önce

  Karma aşısini 55 tl yl lösemi aşısinida 65 yaptirdim bir tek kuduz kaldı galiba oda 60 tl benim gittiğim veterinerde ( yenimahalle veteriner kliniği ankara

  7
  yorum beğen
 • Sema
  2 ay önce

  Arkadaşlar bulunduğunuz şehirde yakınlarınızda ilçe tarım müdürlüğü varsa oradan sadece ilaç bedeli ödeyip kuduz aşısı yaptırabiliyorsunuz.Ben çanakkale’ye gezmeye gittiğimde yaptırdım 2,5 tl ödedim.

  6
  yorum beğen
 • atlas
  1 ay önce

  ben iç dış parazit hariç diğer tüm aşılarını 40ar TL’ye yaptırdım iç ve dış parazit için de yarın veterinere götürücem ama sanırım onlar da 40 civarı olur

  9
  yorum beğen