arama
ucuz kedi kumu

En İyi Kedi Kumları ve Özellikleri

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Kediler biraz eğitime gereksinim duyar. Kedinizin beklentilerini yerine getirin. Her kedi için bir kedi tuvaleti bulundurmaya özen gösterin, kediler tuvalet konusunda çok titizlerdir. Kediler doğal olarak temizlerdir.

ucuz kedi köpek maması

Üç haftalıktan itibaren ve annesinin rehberliğinde bir yavru sezgisel olarak “kazılabilir” yüzeyi olan bir tuvalet bölgesi seçer ve mesanesini ve bağırsaklarını boşaltmak için oraya döner. Zamanla, kedinizi biraz eğiterek, kedi tuvaletini kullanmasını başarırsınız.

Bir kedi için önemli olan ayağının altında kumu hissetmek, koku ve tuvaletin yeridir. Ama her zaman istisnalar vardır. Kısırlaştırılmamış erkek kediler idrarlarını ve üstü örtülmemiş dışkılarını alan belirleyici işaret olarak kullanırlar.

Kedi Kumu Nasıl Kullanılır?

Kedinizin yatağı ve temiz bir tuvaletinin olduğu bir alanla sınırlayın. Kedi tuvaletini kuytu ama kolay ulaşılır bir yere yerleştirin. Kediler hareketli yerlerde tuvaletlerinin olmasını tercih etmezler. Doğal koşullarda, farklı kediler nadiren aynı tuvalet yerini seçerler.

Evinizde birden fazla kedi varsa, iki ya da daha çok kedi tuvaleti kullanın. Her kedinin kişisel kum tercihi olabilse de, bizim de onlar için ne istediğimiz konusunda bir tercihimiz vardır. Neyse ki, bizim tercihlerimiz genellikle onlarınkiyle uyuşur.

Her ikimiz de kokuyu kontrol eden emici malzemeleri tercih ederiz. Yine de, size güzel kokan kedinize güzel kokmak zorunda değildir. Ticari kedi kumu göreceli olarak yeni bir üründür. Kil kedi kumları ıslak olduklarında daha ince “topaklar” oluştururlar ve bunları almak kolaydır.

Topaklanan kumlar uzun tüylere kolayca yapışır ve tuvaletten dışarı taşınabilirler. Ne tür bir kedi kumu kullanacağınızın tercihi size ait. Tercihiniz ne olursa olsun, erken çağda eğitimin daha verimli olduğunu unutmayın. Yavruyken alıştığı şeyi, kedinizin yetişkinken de tercih etmesi büyük olasılıktır.

 

Kedi Kumu Tercihi Nasıl Olmalı?

Evcil kedilerin evrim geçirdiği Kuzey Afrika’da toprak ve kum dışkıyı gömmek için idealdir. Hala da öyleler, özellikle de daha önce işlemden geçmişse toprağın kazılması çok kolaydır. Bu yüzden kediler dışkılarını yeni çapalanmış çiçek tarhlarına yapmayı severler.

Ayaklarının altında hissettikleri kediler için özellikle önemlidir ve genel olarak, hissettiği ne kadar inceyse, o kadar hoşlanır. Kum çoğu kedi için çekici olduğundan çocukların oyun alanlarındaki kumların kediler tarafından pisletilmiş olma olasılığı yüksektir.

Tuvalet yerini ne kadar kazacağı her kedi için farklılık gösterir. Bazı kediler şöyle bir kazdıkları yere yapıp öylece kaparken, bazıları ise karmaşık mühendislik çalışmalarına girişip önce kazı yerleri yaratır ve ardından piramitler inşa ederler.

En İyi Kedi Kumları ve Özellikleri

Evde kedi besleyen bizler için en önemli konulardan biriside kedi kumlarıdır. En iyi kedi kumlarını ve markalarını bu başlığın altında bulabilir , inceleyebilir , satın alabilirsiniz.

Sanicat Kedi Kumu

Sanicat kedi kumları , %100 doğal ve bentonittir. Kesinlikle toz içermez , aktif oksijen içerir. Diğer kumlara göre emiş gücü yüksektir ve mükemmel topaklaşma garantisi sunar.

 • Ekonomik ve kalıcı.
 • Topaklaşan ve hafif.
 • Doğal ve temiz.
 • Yumuşak ve ferah.
 • Kötü kokular için mükemmel kontrol.
 • Kedi ve sahibi için ideal.

EverClean Kedi Kumu

Ever Clean kedi kumları kediler için ekstra güçlü koku bırakmayan , özel kumu sayesinde sıvıyı hapseden , kedi sahipleri tarafından çok tercih edilen kedi kumudur.

İçerdiği özel kristaller sayesinde koku emilimini iki kat daha fazla sağlamakta ve kontrol etmektedir.

 • Kristalleri içerisinde bulunan karbon parçacıkları kokunun ve sıvının absorbe edilmesini sağlar.
 • Yoğun idrar kokusu oluşturan kediler için kullanıma en uygun kedi kumudur.
 • Kum kabında bulunan sıvı ve katı atıkların toplanması her zaman temiz bir görüntü ve koku oluşumunu sağlamaktadır.
 • Ev içerisinde uzun süre taze koku kalmasını sağlar.
 • Ever Clean Lavander saf, güvenli ve yüksek kaliteli birinci sınıf hammaddeler kullanılarak hazırlanmış bir üründür.
 • Ever Clean Lavander % 99 oranında tozsuz ve hipoallerjeniktir.
 • Ever Clean Lavander kedi kumu diğer kedi kumlarına oranla daha az miktarda atık üretmektedir.

Kediler Kedi Kumu Yer mi?

Yavrular meraklıdırlar ve her tür kedi kumunu tatmaya kalkarlar. Bazı veterinerler yavru kedilerin diğerlerine göre daha fazla topaklanan kumu tattıklarım düşünüyorlar. Kedi kumuyla tanışırken yavru kedinizin yanında olun ve bunun ne için olduğunu anlamasını sağlayın.

Sizce iyi bir kokunun kediniz için çok rahatsız edici olabileceğini de unutmayın. Mümkünse, her ikisi de sizin için uygun olan farklı kedi kumu türleri doldurulmuş iki tuvalet ayarlayın.

Kil Kumu

Gri, pembe veya beyaz kil en çok kullanılan kedi kumlarındandır, idrarı ve dışkının nemini emer. Dışkı kümeleri kolaylıkla tuvaletten alınabilir. Etiketinde bunu yapabileceğiniz söyleniyor olsa bile, kili tuvalete dökmeyin.

Ağaç ve Lif Bazlı Kedi Kumu

Kâğıt hamuru ve kâğıt endüstrisinin bir yan ürünüdür. Nemi emince topaklanan kum genleşir ve çevreye zarar vermeden toprakta çözünür. Hindistan cevizi ya da çim gibi malzemelerden yapılan ürünler çok emici dir ve sıklıkla değiştirilmesi gerekir. Lif ya da ağaç bazlı kumlara genellikle koku gidericiler eklenir ve bu kedinize rahatsız edici gelebilir.

Emici Olmayan Kedi Kumu

Bazen topak haline getirilmiş ve parafin ya da polistiren kaplanmış mısır sapından yapılmış bu kum, özellikle altında idrar toplayıcı bir bölüm olan kaplarda kullanılır. İdrar bunun içinden aşağı iner. Dışkı alınır ve atılır. Bu kum tekrar kullanılmak üzere yıkanabilir.

Toprak Kedi Kumu

Bu doğal malzemeler kedinin en beğendiği tuvalet malzemeleridir. Çünkü hacimli olurlar ve doğada çözünmezler, şehirde kullanılmaya uygun değillerdir. Neyse ki, genç kediler erken çağlarında onlara sunulan diğer malzemeleri kullanmayı kabullenirler. 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.