Anasayfa / Kedi Bakımı / Kedi Oyuncakları ve Aksesuarları

Kedi Oyuncakları ve Aksesuarları

Yaratıcı oyuncaklar seçin. Kedinizin gereksinimlerini göz önüne alın. İyi aksesuarlar her ikinizi de tatmin eder.Kediler, ipe bağlı toplardan kelebek kanatlarına kadar her tür ufak ve hafif şeyle oynarlar. Ev içinde yaşayan kedilerin de dışarı çıkabilenlerle aynı gereksinimleri vardır.

Balık oltası gibi ucunda bir şey sallanan basit aletlerden, tam teşekküllü bir “jimnastikhane“ye kadar, tüm yaratıcı oyuncaklar bu gereksinimleri karşılar.

Oyuncaklar doyum verir. Bir kedi doğal bir dürtüyle tırnaklarını biler ve alanında tırmık izleri bırakır, gizlenerek yaklaşır, tırmanır, yetki alanını yukarıdan seyreder, kovalar ve sıçrar, nesneleri ısırır ve pati atar ya da kendi yiyeceğini avlayacakmış gibi en ufak harekete tepki verir. 

Aşağıdaki kedi oyuncak ve aksesuarları bu gereksinimlerinizi karşılayacaktır!

Ufak, hafif oyuncaklar (tüyler, toplar ve keçeden fare) evdeki kedinize dışarıdaki yaşamın heyecanlarını tattıracaktır.

 • Kedi Tırmalama direkleri:

  Kedinize mümkün olduğu kadar erken yaşta bir tırmalama direği alın ve onu odanın ortalık bir yerine yerleştirin. Kedinizle, hep bu direğin yanında onu oyuncak olarak kullanarak oynayın. Direğin kullanımını yiyecek parçaları vererek ödüllendirin. Zamanla, direği daha az  ortalıkta bir yere alabilirsiniz.

            Trixie Kedi Oyun ve Tırmalama Evi
 • Kedi İçin Duvara Monte Edilen Aksesuarlar:

  Duvara monte edilen türler tırmalayan ve tırmanan için güvenlik sağlar. Duvara monte edilen, kenarları halı, sisal adı verilen bir Meksika bitkisinden yapılmış tırmalama direkleri, çoğu kedi için idealdir. Bu onlara tırmalayabilecekleri iki farklı doku olanağı verir.

              Duvara Monte Edilebilen Kedi Aksesuarı
 • Kedi ağaçları:

  Çıplak tahta, sisal ve tırmalama halısı, yayılıp yatması için halı kaplı platformlar ve güvenli bir dinlenme için kaplanmış bir bölüm gibi farklı malzemelerden yapılmış bir kedi ağacı, kedi için cennettir. Ev içinde yaşayan bir kedinin hemen hemen bütün gereksinimlerini karşılar.

 • Kedi hamakları:

  Kediler sıcağı çok sever. Kedi hamağınızı, özellikle de güneş alan bir yerde radyatöre asın. Bu, mobilyalarınızdaki istenmeyen tüy miktarını azaltacaktır.

 • Balık yemleri:

  Her yaştaki kediler bir şeye pati atmaktan, kavramaktan veya bir değneğin ucunda sallanan tüylü ya da hareketli şeylerin ardından koşmaktan hoşlanır. Onunla kısa bir süre oynayın ve iyi bir davranışı sırtım okşayarak ya da yiyecekle ödüllendirin.

                    Balıklı Kedi Maması
 • Kedi Sıçrama oyunları:

  Pinpon topu çok iyi olacaktır. Hafif, çok hareketlidir ve pati atma ya da sıçrama oyunlarına çok uygundur. Topun etrafına pamuk ya da yün iplik sarın, böylece kedi pati attığında top beklenmedik yönlere gidecektir, Kedinizin pamuk ya da yünü yememesine dikkat edin.

 • Kedi jimnastikhanesi:

  İki yavru kediniz varsa ve onlara tırmanma ve atlama olanağı olan bir oyun alanı sağlamak istiyorsanız, bir kedi jimnastikhanesi almayı düşünün. Platformlara yiyecek parçaları koymak tırmanmaya özendirici olur.

Kedi Oyuncağı – Aksesuarı Tavsiye

Kedi çimeni ya da kedi nanesi gibi yenilebilir ürünler. Kedi çadırı pencerenin dışına veya kapıya kurulduğunda kedinin dışarıya güvenlik içinde çıkmasını sağlayan bir araç, kedinize güvenli bir ortam oluşturmakta kullanabileceğiniz bir kedi çadırı.

 • Feremon yüz spreyi: Bu kediler arasındaki sosyal sorunları azaltır.
 • Kedi taşıyıcısı: Gereksinimlerinize uyan ağ, kapitone edilmiş plastikten ve birden fazla giriş yeri olanlar idealdir.
 • Yapışkan bant silindirleri: Bunlar kıyafet ve mobilyalardan tüylerin kolayca temizlenmesini sağlar.
 • Kauçuk macun: Nesneleri yerine sabitlemek için kullanın.
 • Restraint bag: Kedinizi yıkamak için kullanabilirsiniz.
  Kedi Nasıl Yıkanır adlı paylaşımımızada gözatabilirsiniz!
 • Vinil tırnaklıklar: Bunlar pençenin verebileceği zararlardan korunmak içindir. Eğer yüksek katlarda oturuyorsanız,  pencerelerinizi en ufak bir kedinin bile geçmesini engelleyen güvenlik kilitleriyle kediye uygun hale getirin. Beş-sekiz kat yükseklikler arasından düşüş kediler için genellikle ölümcüldür, ama hafif kediler kendilerini toparlayabilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikkatinizi Çekebilir

Kedi Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir?

Kedilerde tuvalet eğitimi birkaç şekilde verilebilir. Kediler doğada dışkılarını saklamak için özel olarak özen göstermişler, dışkıları …

Kedilere Ev Yemeği Vermek

Yetişkin kediler günde iki öğün yemek yemelidirler. Yavru kediler daha sık öğünler halinde beslenmelidirler. Yavru …