arama
ucuz kedi kumu

En İyi Kedi Maması – 2019 En İyi Kedi Maması Markaları

Evcil hayvan ürünleri satan birçok sitede yüzlerce farklı çeşit kedi maması listelenmektedir. Kedi mamaları dostlarımızın sağlıklı ve doğru beslenmesini sağlarken bazı kedi mamaları ise sağlığını tehlikeye sokmaktadır! En İyi Kedi Maması ve Markaları 'nı sıraladığımız yazımızda 2019 da en çok tercih edilen ve uzmanlar tarafından önerilen kedi mamalarını sevgili okurlarımız için listeledik. Royal Canin, N&D, Hill's ve daha fazlası en iyi kedi mamaları sıralamasında!
en iyi kedi maması markaları 2019
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Hande Nur Hande Nur
 • 1 Yıldız
  Loading...

Ne zaman görsek bizlere neşe katan minik dostlarımız sevimli hareketleri ve insana yakın tavırlarıyla evlerimizin biricik üyeleri olmayı başarmışlardır. Evcil hayvan beslemek isteyen hayvanseverlerin ilk tercihi ülkemizde %67 oranıyla kedilerdir.

Artık hemen hemen her evde rastlayabileceğimiz kedilerin, bakımı ve genel ihtiyaçları gibi sorumluluklarımız vardır. Bu sorumluluklar arasında en başta kedi beslenmesi gelmektedir.

Peki kedilerin beslenmesi neden çok önemlidir? Kedileri doğru kedi maması ve yardımcı besinlerle beslemek, dostlarımızın daha sağlıklı ve huzurlu olmalarını sağlamaktadır.

Dostlarımız için kedi maması seçerken her zaman aşağıda sıraladığımız kriterlere göre satın alma işlemini gerçekleştirmeliyiz.

Kedi Maması Seçimi Nasıl Olmalı?

En iyi kedi maması ve markaları ‘nı sıralamadan önce sizlere kedi maması seçimi hakkında ön bilgi vermek istedik. Kedilerin özelliklerine ve güncel vücut sağlıklarına bakılarak dikkat edilmesi gereken 3 temel faktör bulunmaktadır.

 1. Kedinin Yaşı: Kedi maması tercihi yapılırken en başta dikkat edilmesi gereken nokta kedinin yaşıdır. Kedi maması üreten markalar genellikle dostlarımızın yaşına göre mamaları 3 türe ayırmaktadır; Yavru Kedi Maması (Kitten), Yetişkin Kedi Maması ve son olarak Yaşlı Kedi Maması (Senior).
 2. Kedinin Kilosu: Mama seçiminde bir diğer önemli nokta iste kedinin kilosu ve gün içindeki hareketliliğidir. Hareketsiz ve fazla kilolu bir kediye sahipsek, özel (Light – Sterilize) mamalar tercih etmeliyiz.
 3. Kedinin Cinsiyeti ve Kısırlık Durumu: Kedimizin cinsiyeti ve kısırlık durumuna göre mama seçmek dostumuzun sağlıklı beslenmesinin temel faktörüdür. Özellikle Kısırlaştırılmış Dişi Kediler ve Erkek Kediler için özel üretilmiş mamaları kullanmalıyız.

Tavsiye Edilen En İyi 12 Kedi Maması Markası – 2019 Güncel Sıralama

Uzmanlar tarafından önerilen, kedilerin bünyeleri ve sindirim sistemleri için üretilmiş en iyi 12 kedi maması ve markasıyla birlikte listemizde yer almaktadır. Sizlerde dostunuz için kedi maması alırken aşağıdaki listeyi inceleyebilir, en iyi kedi maması ‘nı seçebilirsiniz.


12 – Whiskas Kedi Maması


Düşük protein ve besin değerleri nedeniyle listemizin son sırasında yer alan Whiskas Kedi Maması, sindiriminin kolay olması sebebiyle birçok kedi sahibi tarafından tercih edilmektedir. Çeşitlilik bakımından diğer kedi mamalarının gerisinde kaldığı için kedinize özel whiskas mama seçimi yaparken sıkıntı yaşabilirsiniz.

Whiskas Kedi Maması Ortalama Fiyatları: Düşük kaliteli ve ortalama standartlarda mama olması sebebiyle ucuz denilebilecek fiyata sahiptir.

14 Kg Whiskas Kedi Maması Fiyatı : 200 TL

whiskas kedi maması en iyi kedi mamaları
Whiskas Kedi Maması – En İyi Kedi Maması ve Markaları

11 – Reflex Kedi Maması


Lider Pet isimli firmanın ürettiği Reflex Kedi Maması özellikle kedilerin tüylerinin pırıl pırıl olmasını sağlayan omega 6 ve omega 3 bileşenlerini içermektedir. Kedilerin severek yediği ve bizimde tercih edilen en iyi kedi mamaları listemize 14. sırada eklediğimiz reflex mamalar aşırı kullanımda dostlarımızın tuvalet alışkanlıklarında problem yaratmaktadır.

Reflex Kedi Maması Ortalama Fiyatları: Ucuz ve birçok farklı çeşide sahiptir. Uygun mama arayan kedi sahipleri ortalama özelliklere sahip Reflex kedi maması ‘nı tercih edebilir.

15 Kg Tavuklu Reflex Kedi Maması Fiyatı: 130 TL

Reflex Kedi Maması - En İyi Kedi Maması ve Markaları
Reflex Kedi Maması – En İyi Kedi Maması ve Markaları

10 – Brit Care Kedi Maması


Çek Cumhuriyeti menşeili kedi maması markasıdır. Orta kalite mamalar arasında en iyisi diyebiliriz. Çok çeşitli mamalara sahip Brit Care kedi mamalarında tahıl bulunmamaktadır. Kilo alamayan kediler için özellikle tavsiye edilen mamadır.

Brit Care Kedi Maması Ortalama Fiyatları: Fiyat – kalite bağlamında incelediğimizde mamanın pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

7 Kg Tavuklu Brit Care Kedi Maması Fiyatı: 260 TL

Brit CareKedi Maması - En İyi Kedi Maması ve Markaları
Brit CareKedi Maması – En İyi Kedi Maması ve Markaları

9 – Spectrum Kedi Maması


Satışları ve bilinirliği her geçen gün artan Spectrum Kedi Maması GDO içermeyen yapısıyla doğal mama kullanımını desteklemektedir.

Spectrum Kedi Maması Ortalama Fiyatları: İçerdiği besin değerleri ve kalitesiyle doğru orantılı fiyata sahip Spectrum Kedi Maması son zamanlarda çok tercih edilmektedir.

12 Kg Yetişkin Spectrum Kedi Maması Fiyatı: 160 TL

Spectrum Kedi Maması - En İyi Kedi Maması ve Markaları
Spectrum Kedi Maması – En İyi Kedi Maması ve Markaları

8 – Pro Choice Kedi Maması


Kedilerin tadına bayıldığı hatta biraz daha ilerisi aşkla yediği Pro Choice Kedi Maması zengin içeriğiyle kedilerin vücut dengesini toparlamaktadır. Ancak fazla tüy dökülmesine sebebiyet verdiği için çok yukarı basamaklarda yer alamamaktadır.

Pro Choice Kedi Maması Ortalama Fiyatları: Son zamanlarda fiyatları sürekli artmakta olan Pro Choice kedi maması yüksek fiyatıyla ve aynı fiyattaki alternatif mamaların daha iyi olması sebebiyle çok fazla tercih edilmemektedir.

15 Kg Pro Choice Kedi Maması Fiyatı: 220 TL

Pro Choice Kedi Maması – En İyi Kedi Maması Markaları

7 – Mattise Kedi Maması


Özellikle kısırlaştırılmış kediler için önerilmektedir. Eğer kısır kediniz var ise; Matisse Neutered Kısırlaştırılmış kedi maması ‘nı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

10 Kg Mattise Kedi Maması Fiyatı: 250 TL

1.5 Kg Mattise Kedi Maması Fiyatı: 70 TL


6 – Advance Kedi Maması


Yavru ve kısırlaştırılmış kedi mamaları ile ünlü Advance Kedi Maması, yetişkin ve yaşlı kedi mamaları kategorisinde yetersiz besin değerlerine sahiptir.

Advance Kedi Maması Ortalama Fiyatları: Genel olarak tüm mama çeşitleri çok yüksek fiyatlarla satılmaktadır.

15 Kg Advance Kedi Maması Fiyatı: 510TL

Advance Kedi Maması - En İyi Kedi Maması Markaları
Advance Kedi Maması – En İyi Kedi Maması Markaları

5 – Felicia Kedi Maması


En iyi ve çok tercih edilen kedi mamaları ‘nı listelediğimiz bu yazımızda Felicia Kedi Maması hakkında en güvenilir ve fiyat – performans karşılığını tam anlamıyla alabileceğiniz mama diyebiliriz.

Her çeşit mamaya sahip ve bütün mamalarında bol besin değerleri ve felicia kedi mamaları sağlıklı besin içeriğine sahiptir.

Felicia Kedi Maması Ortalama Fiyatları: Ne çok yüksek, nede çok düşük fiyata sahip Felicia Kedi Mamalarını rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

12 Kg Felicia Kedi Maması Fiyatı: 250 TL

Felicia Kedi Maması - En İyi Kedi Maması Markaları
Felicia Kedi Maması – En İyi Kedi Maması Markaları

4 – Pro Plan Kedi Maması


2000‘ li yıllardan bu yana satışını Purina‘ nın ürettiği Pro Plan kedi maması yıllardır en çok satan kedi maması markaları arasında yer almaktadır. Uzun yıllar boyunca sürekli formülünü geliştiren Pro Plan kediler için sağlıklı ve tüy topaklanmasını engelleyen içeriğe sahiptir.

10 Kg Pro Plan Kedi Maması Fiyatı: 230 TL

Pro Plan Kedi Maması - En İyi Kedi Maması Markaları
Pro Plan Kedi Maması – En İyi Kedi Maması Markaları

3 – Hill’s Kedi Maması


1929 yılından beri kediler için mama üreten ve veteriner hekimlerin devamlı önerdiği Hill’s Kedi Maması, 50 den fazla mama çeşitiyle kedilerin tercihi.

5 Kg Hill’s Kedi Maması Fiyatı: 230 TL

Hills Kedi Maması - En İyi Kedi Maması Markaları
Hills Kedi Maması – En İyi Kedi Maması Markaları

2 – N&D Kedi Maması


Farmina Pet Ürünleri tarafından üretilen, N&D Kedi Maması kedilerin en çok sevdiği mamalar arasında yer almaktadır. Muhteşem formülünde, vitaminler, kalsiyum, fosfor fazlasıyla bulunmaktadır. Onlarca çeşit kedi maması bulunan n&d markası seçimi yapılırken kedinin özelliklerine dikkat edilmelidir.

10 Kg N&D Kedi Maması Fiyatı: 400 TL

ND Kedi Maması - En İyi Kedi Maması Markaları
ND Kedi Maması – En İyi Kedi Maması Markaları

1 – Royal Canin Kedi Maması

Fransa‘ da üretimi yapılan Royal Canin Kedi Maması, kedilerin ihtiyaç duyduğu vitamin, protein, mineral ve çeşitli tahılların tamamını barındırmaktadır. Yıllardır en çok tercih edilen kedi maması markası Royal Canin, en sağlıklı ve güçlü mamaları üretmektedir. Diğer kedi maması markalarından pahalıdır.
Royal Canin Kitten Yavru Kedi Maması Kullanıcı Yorumları – Tıkla

15 Kg Royal Canin Kedi Maması Fiyatı: 450 TL

Royal Canin Kedi Maması - En İyi Kedi Maması Markaları
Royal Canin Kedi Maması – En İyi Kedi Maması Markaları
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • Selami Kuzgun
  4 ay önce

  Happycat’i listeye almamışsınız bile. Kedimiz çoooook severek yiyor bu markayı ve çok da sağlıklı. Bilmediğimiz bir durum mu var ? Hele hele proplan, prochoice, felicia gibi markaları koyup ta happycat i atlamis olmaniz burada mutlaka bir sorun oldugunu dusundurdu bana.

  12
  yorum beğen
 • Ege
  3 ay önce

  Orijen ? Listeye bile giremeyecek kadar kötü bir mama mı ?

  8
  yorum beğen
 • Metin
  3 ay önce

  Sıralamayı emek harcayıp yazmış ve doğruya yakın yorumlamışsınız bu nedenle öncelikle ellerinize sağlık,açıkcası evde tam 10 senedir kedi besliyorum 2 adet kedim var senelerdir proplan ve Royal Van’ın kullaniyordum ancak veyerinerimizin tavsiyesi üzerine Felicia markasında bir mama kullanmaya başladık evdeki dışkı kokusu 2 ayda inanılmaz azaldı ve kedilerim çok daha enerjik olmaya başladı anliyamadigim şekilde gözle görülür bir keyif halı var kedilerimde buradan ilerideki gozlemlemelerimide ekliyecegim hypoalerjenic bir mama diye çıkartılan az tahilli bir mama yazıyor ambalajında ben sterilize olanını aldım ve fiyat olarak ithal mamalara göre gayet uygun inşallah kedilerim severek yemeğe devam eder

  11
  yorum beğen
 • Can
  3 ay önce

  Sanabelle tek geçerim

  13
  yorum beğen
 • Efe KINIKOĞLU
  2 ay önce

  Evimde 2 farklı ırka ait, yaşları, cinsiyetleri, vücut yapıları, kiloları ve enerji seviyeleri birbirinden tamamen farklı iki kedi besliyorum. Listenizin ilk 5 sırasında ki tüm mama markalarının farklı modellerini geçmiş yıllarda kedilerim üstünde denedim ve bu deneyim bana Felicia markasının Türkiye mama piyasasında ki fiyat-performans oranı en yüksek mama markası olduğunu çok açık ve net bir şekilde gösterdi. Listenizin ilk sıralarında ki Proplan ve Royal Canin markalarının ürünleri içerik ve genel ürün kalitesi bağlamında Felicia markasının ürünlerine karşı asla üstünlük sağlamamak ile birlikte fiyat-performans olarak da daha vasat bir eşiği temsil etmekteler. Bu iki markanın Felicia’ya kıyasla bir avantajı varsa o da Felicia markasında olmayan geniş skalaya yayılmış olan ürün çeşitlemesibe sahip olmalarıdır.

  Son olarak, ND markasının ise dünyada ki ara farkla en iyi kedi maması markası olduğunu da ayrıca belirtmek isterim. ND yerine Felicia tercih etmemin tek sebebi ise son yıllarda sürekli TL aleyhine oynayan döviz kuru yüzünden ND markasının mamalarına malî olarak yetişemiyor olmam. ND’nin listenizde birinci sırada olmaması ve Felicia’nın ise ilk 3’e girememiş olması açıkçası biraz düşündürücü.

  6
  yorum beğen
 • Özgür / Beykoz
  2 ay önce

  Felicia oldukca kaliteli bir mama fiyat olarakda orta seviyede tek sorun bence ürün yelpazesi biraz dar bir ND ye kıyasla

  7
  yorum beğen