Kategoriler: Kedi Bakımı ve Beslenme

Yavru Kedi Bakımında Hangi Kuru Mama Tercih Edilmelidir?

Yavru kedilerin beslenmesi ve bakımı, yetişkin kedilere göre daha zordur. Özellikle yeni edinilmiş bir kedinin bakımını yaparken daha dikkatli olmak gerekir.

Kuru mama tercihi son derece önemli bir konu olup, daha önceden yavru kedi edinmiş birinden destek almak, veteriner hekimden bilgi edinmek ve markalar arasında araştırma yapmak gerekir. 

Ev yemeklerinin artıklarını kedilere vermek, bir anlamda iyi gibi görünse de aslında kedilerin beslenmesinde ve sağlıklı kalmalarında etkili olan metabolizma için daha sağlıklı besinler tercih etmek gerekir.

Ayrıca Bakabilirsiniz = ►Kedilere Ev Yemeği Vermek

Kediniz için Mama Seçimini Nasıl Yapmalısınız?

Kuru mamalar, en sağlıklı kedi mamaları arasında değerlendirilmektedir. Kedinizi iyi beslemek ve verdiğiniz Kedi Tuvalet Eğitiminden iyi sonuç almak için kuru mama tercih etmeniz daha etkili olacaktır. Yavru kediler, anne altından alındıktan sonra yani sütten kesildiklerinde iyi bir mama tercih edilerek beslenmelidir.

Aksi halde kedinin büyümesinde dengesizlikler yaşanmaya başlar ve sağlıklı bir kedi sahibi olamazsınız. Ölçülebilir, dengeli protein içeriği ve oluşturduğu sağlıklı sindirim sistemi faunası sayesinde kedilerin beslenmesini daha kolay hale getiren kuru mamalar, kedinizin daha sağlıklı yaşaması için de en etkili mamalar arasında yer almaktadır.

Satın aldığınız mamalara dikkat edin!

Kuru mama, her ne kadar kediler için en iyi seçim olsa da piyasada çok sayıda markanın bulunduğunu ve her markanın kalite değerleri gözetlenerek üretim yapmadığını bilmek gerekiyor.

Son zamanlarda evcil hayvanların ölümlerinin gerçekleşmesinin en büyük etkisi de yine satın alınan ve marka değeri bilinmeyen mamalardır.

Güvenilir bir petshop mağazasından veya internet sitesinden mama almanız daha etik olacaktır. Tabi bunu yaparken de yine satın alacağınız marka hakkında gerekli inceleme ve araştırmaları yapmanız gerekmektedir.

En İyi Kuru Mama Markaları

Çok sayıda kuru mama markasının olduğundan söz etmişken, piyasada bilinen en iyi kedi mamalarının hangileri olduğunu da söyleyerek konunun daha fazla detaylandırılmasına yardımcı olmaya çalışalım.

En çok tercih edilen Kaliteli kedi “kuru mamaları” ;

 • N&D kuru mama,
 • Pro Plan kuru mama,
 • Royal Canin kuru mama,
 • Sanabelle Senior kuru mama,
 • Proline kuru mama,
 • Acana kuru mama,
 • Felicia kuru mama.

Yukarıda saymış olduğumuz markalar, piyasada en çok tercih edilen markalardır. Kedinizin yaşına, cinsine, ağırlığına ve kişisel özelliklerine göre kuru mama tercihi yapmanız son derece etkili olacak ve bakımları da bu sayede daha sağlıklı olmuş olacak.

Hande Nur

Yorumları Göster

 • ben kedim doğduğundan beri kurumama.com dan aldığım n&d mamaları tercih ediyorum çok memnunum tüm kedi sahibi arkadaşlarada öneririm

 • mama konusundan çok fazla öneride bulunamam ama tavsiyem şu yönde olur kedi köpek maması alırken ben kurumama.com adresini tercih ediyorum yıllardır sorunsuz alış verişlerimi gerçekleştiriyorum tavsiye ederim.

Yakın Zamanda Gönderilenler

 • Kedi Sağlığı

Royal Canin Kitten Yavru Kedi Maması Kullanıcı Yorumları – Satın Al

Yavru kediler 2 benzersiz evrede büyür. İkinci evrede (4 ila 12 aylık) yavru kedinin büyümesi yavaşlar. Bu kritik gelişim evresinde…

2 ay önce
 • Kedi Bakımı ve Beslenme

Yeni Kedi Sahiplenme Rehberi – İlk Defa Kedi Sahipleneceklerin Bilmesi Gerekenler

İster yeni bir kedi almayı düşünüyor olun ister daha yeni bir kedi edindiyseniz, bu eğitim kedinizle ilişkinizi kalıcı hale getirmek…

3 ay önce
 • Kedi Bakımı ve Beslenme

En İyi Kedi Maması – 2019 En İyi Kedi Maması Markaları

Ne zaman görsek bizlere neşe katan minik dostlarımız sevimli hareketleri ve insana yakın tavırlarıyla evlerimizin biricik üyeleri olmayı başarmışlardır. Evcil…

3 ay önce
 • Kedi Bakımı ve Beslenme

Kedi Aşı Takvimi – Güncel 2019 Aşı Fiyatları

Sevimli dostlarımızın sağlığı bizler için oldukça önemlidir. Yavru kedilerde uygulanması gereken olmazsa olmaz 3 temel kedi aşısı vardır. Bu aşılar…

4 ay önce
 • Kedi Bakımı ve Beslenme
 • Kedi Sağlığı

Kedi Maltı Nedir? Malt Pasta Ne İşe Yarar? – Kedi Maltı Satın al

Kedi maltı, kedilerin vücutlarını temizlerken yuttukları tüylerin midede birikip çeşitli hastalıklar yol açmasını engelleyen ek besindir. Düzenli kedi malt macunu…

4 ay önce
 • Kedi Cinsleri Özellikleri

Birman Kedisi Özellikleri ve Bakımı

Tüm dünyada özellikle avrupa ülkelerinde herkez tarafından bilinen Birman Kedisi, ilk olarak Myanmar bölgesinde orta çıkmıştır. Akıllı, araştırmacı ve konuşmayı…

5 ay önce