Kedi Konservesi Ne Sıklıkla Kullanılmalı?

Kediler, evcil hayvanlar arasında en çok beslenen ve tercih edilen hayvanlardır. “Uyurgezer” bir yapıya sahip olmalarının yanında ilgi ve alakayı da çok fazlasıyla isterler. Kedilerle daha iyi iletişim kurabilmek için onlara iyi bakmak, bakımlarının aksatmamak ve doğru mamaları tercih etmek gerekir.

Her ne kadar insanlardan farklı olsalar da onlar da gerçek bir ilgiyi hak ederler ve gösterilen ilgi karşılığında da sahipleri ile olan diyalogları daha iyi olur.

Kedilerde de diğer hayvanlarda olduğu gibi, yavruluk dönemi, yetişkinlik dönemi, yaşlılık dönemleri ve Dişi Kedilerde Kızgınlık, Erkek Kedilerde Kızgınlık Dönemi vardır ve her dönem için farklı bir beslenme şekli, kedilerin daha iyi hayatta kalabilmeleri için önemlidir.

Konserve Mama Nedir?

Konserve mama, Et ve et ürünleri, balık ve tahıl gibi besin değeri yüksek olan gıdalarla elde edilir. Diğer mamalara göre içerisinde daha az karbonhidrat bulunur ve bu da hazmedilmesini daha kolaylaştırır. Ancak sürekli olarak konserve mama yedirmek de doğru değildir. Peki, hangi sıklıklarla kedi konservesi kullanılmalıdır?

Ayrıca Bakabilirsiniz = ►Yavru Kedi Bakımında Hangi Kuru Mama Tercih Edilmelidir?

Kedi konservesi, uzmanların araştırmalarına göre kedilerde doğasal olarak bulunan suya karşı problemlerini çözmek için en ideal gıdadır. Çünkü konserveler, kuru mamalara göre daha sulu şekilde üretilirler bu da su ihtiyaçlarını karşılaması için yeterli gelebilmektedir.

Ancak kuru mamanın da önemli olduğunu bilmek gerekiyor. Yani iki mamayı gün içerisinde dengelemek ve bu şekilde kediye vermek en doğrusudur. Oran olarak ne kadar olması gerektiğini soruyorsanız %50 kuru mama, %50 ise kedi konservesi yedirilmesi, kedilerin su ihtiyacını karşılayabileceği gibi sindirim konusunda da yardımcı olmaya yeterli gelir.

Hangi konserveler tercih edilmelidir?

Petzzshop.com ve Kurumama.com gibi pet alışveriş sitelerinde birçok marka bulunmaktadır ve markaların ürün fiyatları aşağı-yukarı birbiri ile aynıdır. Daha da ilginç olanı ise bazen bir markada 100 gr. Konserve maması ile başka bir markanın 500 gr. Konserve maması fiyatı aynı olabiliyor.

Aslında burada biraz daha dikkatli olmak gerekir, çünkü fiyatlar mamadaki et oranına göre belirleniyor yani bir başka deyişle, kalitesine göre fiyatı da artıyor. Peki, hangisi tercih edilmeli?

Kedi konserve maması içerisinde yer alan et oranı son derece önemlidir. Yukarıda 500 gr. İle 100 gr. Konserve mamasının fiyatının aynı olabildiğinden söz ettik. Ancak dikkatlice bakarsanız, 500 gramlık mamadaki et oranı %10 dolayında iken 100 gramlık mamanın et oranı ise %80 dolayındadır. Yani tercih yaparken et oranı daha yüksek olan mamayı tercih etmek en doğrusudur.

Kedinizin Gelişimi için Konserve Mama Kullanın!

Kedi konservesi, sadece kedinizin su ihtiyacını karşılamaya yaramaz, aynı zamanda doğru bir şekilde beslenmesini ve gelişimini de olumlu yönde etkiler. Bu nedenle belirlenen oranlarda veya veteriner hekimin size önerdiği oranlarda kedinize konserve mama yedirmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

admin

Yakın Zamanda Gönderilenler

Mystic Kedi Maması Nasıl? İncelemesi ve Kullanıcı Yorumları

Mystic, onlarca farklı ürün skalasını bünyesinde bulunduran, piyasaya yeni yeni girmesine rağmen adından çokça bahsettiren…

4 hafta önce

Hangi Ferplast Kedi Taşıma Çantasını Almalıyım? Öneriler ve Modeller

Ferplast 50 yılı aşkın süredir, kedilerin her taşınma koşuluna uygun olarak ürettiği taşıma çantalarını geliştiriyor.…

3 ay önce

Purina Gourmet Yaş Kedi Maması Nasıl? İçerik İncelemesi ve Yorumları

Purina firmasına ait Gourmet Perle Yaş Kedi Maması serisi, kedi maması sektöründe oldukça adı geçen…

3 ay önce

Gourmet Gold Kedi Konserve Maması Nasıl? Çeşitleri ve Yorumları

Purina firmasına ait Gourmet Gold Kedi Konservesi serisi, kedi maması sektöründe oldukça adı geçen kaliteli…

3 ay önce

Hangi Ever Clean Kedi Kumunu Kullanmalıyım? İçeriği ve Kullanıcı Yorumları

Hiç kimse kedi tuvaletlerinin kötü kokmasını istemez. Bir kedi sahibi olarak kedi tuvaletini düzenli olarak…

3 ay önce

Kedilerin Oynayama Doyamadığı En İyi 5 Sağlıklı Kedi Oyuncağı

Kediler özellikle yavruluk dönemlerinde oyunlara oldukça meraklıdırlar. Yetişkinlik dönemine varmış kedilerde bu istek biraz daha…

4 ay önce