Anasayfa / Kedi Bakımı / Kedilerin Beden Dili

Kedilerin Beden Dili

Kabul etmek gerekir ki kedilerin beden dili vardır. Kediler bizimle iletişim içindedir, Onları anlamak onlara daha iyi şartlar sunabilmek için gereklidir.

Kedilerin Beden Dili

kedilerin beden diliBakışlarıyla, değişik tonlarda miyavlamasıyla ve hatta kuyruk hareketleri ile bize her daim birşeyler anlatmak ister. Kedilerimizin bize anlatmak istediklerini kuyruk hareketlerine ve vücutlarında konumlanma yerlerine göre rahatça anlayabiliriz Tek yapmanız gereken, onu iyi gözlemlemek ve söylemek istediklerini anlamaktır. Aşağıdaki tabloda kedilerin genel olarak kuyruk hareketleriyle, hangi duygu durumu içinde bulunduğunu anlayabiliriz.

Fakat her kedinin dili aynı olmayabilir. Kedilerin karakterleri olduğunu da kabul etmek gerekir. kedilerin vücut dili birçok şeyi anlatsada kediden kediye bu durum değişebilir.

Kediler neden hırlar ?

kediler neden hırlarKedilerin beden dili olduğu kadar duygusal dilleride vardır. Bazı duygusal ifadeleri de fiziksel tepkilere dönüştürürler.
çok mutlu olduklarında mutlaka hırlamalar başlar. aynı durum acı çektiğinde de gerçekleşebilir.
Aradaki farkı anlamak kedinin sahibiyle arasındaki iletişimle alakalıdır. Kedilerin insanlarla iletişim kurma kabiliyetleri çok yüksektir. Çok sık olan durumları çok defa yaptıkları için bu konuda tecrübelilerdir Mama istiyorlarsa veya tuvaletleri geldiyse bunu çok belirgin şekilde hareketleriyle anlatırlar.

Acıkan kedi acıktığını çok iyi bir şekilde belli edebilir. Fakat nadiren yaşadığı hisleri (acı çekmek gibi) anlatmakda zorlanırlar.
Bu yüzden kedinizle iletişim kurmaya. Anlatmak istediklerini anlamaya çalışın. Böylece kediyle iletişim kurma yeteneğinizi geliştirdiğiniz gibi, minik dostunuzun hayatınıda kolaylaştırmış olursunuz.
 

kedi-beden-dili

Sonuç olarak kedilerin beden dili ayrı bir sanattır. Bu sanatı tecrübe etmek oldukça keyifli olduğu gibi sabır ve meziyet gerektiren bir olaydır.

Kediler bu hareketleri ve tepkileri biz onları anlayalım diye yapıyor. Biz onları anlamaya başladıkça onlar  daha fazla kendilerini ifade etmeleri için çalışacaklardır.

kedilerin beden dilini anladıkça bir kediyle değil bir arkadaşla yaşıyor olacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikkatinizi Çekebilir

Kedilere Ev Yemeği Vermek

   Yetişkin kediler günde iki öğün yemek yemelidirler. Yavru kediler daha sık öğünler halinde beslenmelidirler. …

Kedi Bakımı

   Kedi bakımı; kedi severler için zevkli olduğu gibi çok zor da değildir. Çünkü kediler …