Anasayfa / Genel / Yavru Kedilerin Beslenmesi ? Yavru Kedilere Kaç Ay Sonra Kuru mama Verilir ?

Yavru Kedilerin Beslenmesi ? Yavru Kedilere Kaç Ay Sonra Kuru mama Verilir ?

Yavru Kedilerin Beslenmesi ? Yavru Kedilere Kaç Ay Sonra Kuru mama Verilir ?                                        

Sıcaklık                                                                                                                                                                                                   Öncelikle yavru kedi sıcak bir ortamda tutulmalı. Tüyleri yeni çıkmıştır kendisini ısıtacak tüy ve yağı yoktur. Kediyi sıcak tutmak için çözüm olarak bir kedi evi yada bir kutudur. Kedi evine yada kutusuna 3-4 saat ara ile havluya sarılmış sıcak su konulmalıdır ısının kaybolmaması için kedi evinin yada kutunun üstü battaniye ile kapatılmalıdır. 

Yavru Kediye Sütü Nasıl vereceksiniz ?                                                                                                                           Bir kedi biberonuna ihtiyacınız var. Kediler için özel biberonu petshop ve eczaneden alabilirsiniz. Sütün ısısı 30-35 derece olmalıdır kesinlikle sütü ısıtmadan verilmemelidir. Hazırladığınız mamanın taze olmasına dikkat etmelisiniz. Cezve yardımı ile de yapabilirsiniz  cezvenin içine su koyun sütle doldurduğunuz biberonu cezvenin içine koyun su kaynadıktan sonra ısısına bakın sütün ve yavru kedinizin karnını doyurmaya başlayabilirsiniz.

Yavru Kedi Ne Zaman Sütü Bırakmalıdır ? Yavru kedinizin 6 hafta sonra sütü bırakıp mamalar ile tanışmalıdır.

 

Yavru Kediye Kuru mama Olarak Ne Verilmeli ?                                                                                                        1-4 aylıkken ek vitamin güçlü besin desteği olarak önerilen Royal Canin Mother & Baby Cat 34 Anne Ve Yavru Kedi Maması dır. Yavru kedilerin ağız ve diş yapılarına uygun bu yumuşak mama aynı zamanda içeriğinde bulunan ham maddeler sayesinde güvenilir bir şekilde sindirilebilir.Kolay çiğneyebilir ve sütten kuru mamaya geçiş yapmasına rahatlık ve kolaylık sağlar.

 

2 yorumlar

  1. Merhaba bugün sokakta yavru kedi buldum eve alıp beslemek istiyorum fakat ilk etapta eve almadan neyapabilirim? İki aylık sanırım bilmiyorum, tüyleri çok dökülüyor ve kediyi yıkamayın deniyor fakat bu vaziyette eve nasıl alıcam ve iki aylık kediye ne vericem?

  2. Arkadaslar benim sorum 2aylik yavru kedilerimiz var anne babada beraber.bebeklerin yeteri kadar anne sütü aldigini düsünüyorum yerlerine vericem ama hala emiyolar fakat hepsini ayrilincaya kadar bekletemiycem evimiz kücük apartman dairesi zorluk yasiyoruz bu konuda 6 kediyle .gidecegi yerler emin iyi bakabilecek herseyini karsilayacak kisiler zaten.birden hepsini vermiycem en sonuncusunu anne sütten keseyse kadar bekletmeyi düsünüyodum.yani simdi ayrilmalarinda saglik acisindan problem olurmu?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikkatinizi Çekebilir

Kedilerde Deri Ve Kürk Sorunları

Kedilerde Deri Ve Kürk Sorunları Pire ve kulak akarları en yaygın sorunlardır. Bağışıklık sistemi genellikle …

Kedilerde Kur Yapma Ve Çiftleşme

Kedilerde Kur Yapma Ve Çiftleşme Çiftleşme dramatik bir gösteridir. Dişi olup bitenlerin denetimindedir. Yumurtalar değerlidir. …